Ana Sayfa Güncel Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı

Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı

Giriş Tarihi: 20 Mart 2015 Cuma 11:18
Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlakı

İl Müftüsü İhsan Açık, bu yılki temanın “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” olarak belirlendiğini, İl Müftülüğü olarak hafta boyunca bu temanın işleneceğini, sempozyum düzenleneceğini, kuruluşların da bu temayı öne çıkarmalarının faydalı olacağını vurguladı.

Toplantıda Müftü İhsan Açık, geçen yıllarda yapılan programlardan örnekler vererek katılım olması durumunda ortak program yapılabileceğini veya Kuruluşların programına basılacak materyalde yer verebileceklerini ifade etti.

Müftü Açık, bu yıl tek yerde büyük bir organizasyon yerine her mahallede bir program yapmayı planladıklarını söyledi. Bu yıl çadırkentteki Suriyeli misafirlere de Kutlu Doğum programı yapılacağını, özellikle okullara ve yetimlere yönelik faaliyetler ile sivil araçlar da dahil olmak üzere Peygamberimizi hatırlatıcı mesaj içeren sticker (bilgilendirici etiket) hazırlanmasının güzel olacağı ifade edildi.

Toplantıya İlahiyat Fakültesi’nden Cüneyt GÖKÇE, Bedüzzaman Vakfı’ndan Ahmet ZORLU, Çevre Koruma Vakfı’ndan Siracettin İLHAN, Şair Nabi Öğrenci Yurtları’ndan Ramazan AKBAŞ, İbrahimiye Derneği’nden Abduşakur AKSAN, TürK Diyanet Vakıf Sen Sendikasından Abdullah ŞULUL, Din Bir Sen Sendıkasından Ramazan İÇEN, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’den Süphi ÇİÇEK, Mehmet Emin TEKBAŞ, Ay Işığım derneğinden Murat DEVECİ, İl Emniyet Müdürlüğünden Rasim AÇIKÖZ, Semerkant Vakfından Mehmet Emin BALCI, Şutso İbrahim ULUDAĞ, İl Sağlık Müdürlüğünden Fatma YILMAZ, İl Müftü Yardımcısı Rıfat Çevik, Din Hizmetleri Uzmanı Ömer Sabuncu, Türkiye Diyanet Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Adnan Çelik ve Din Görevlisi Ahmet Dedecan katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star