Ana Sayfa Urfa Haberleri İBADETHANE VE TAZİYE EVLERİNİN HALI DÖŞEMELERİ YENİLENDİ

İBADETHANE VE TAZİYE EVLERİNİN HALI DÖŞEMELERİ YENİLENDİ

Haliliye Belediyesi, ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan ibadethanelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor

Giriş Tarihi: 11 Haziran 2015 Perşembe 11:13
İBADETHANE VE TAZİYE EVLERİNİN HALI DÖŞEMELERİ YENİLENDİ

İlçede bulunan talepler doğrultusunda Belediye Başkanı Fevzi Demirkol’un talimatı ile İpekyol Mahallesi’nde bulunan Nur Muhammed Camii'ne 720 metre kare cami içi ve teras katta zemin halı döşeme çalışması yapıldı.

Caminin halı döşemesinin yanı sıra minare taşları da Haliliye Belediyesi, tarafından temin edildi. İpekyol Nur Muhammed Cami Yaptırma Dernek Başkanı Ömer Erişmiş ve İpekyol Mahalle Muhtarı Zeynel Tavaş caminin Haliliye Belediyesi tarafından karşılanan ihtiyaçları dolayısıyla Belediye Başkanı Fevzi Demirkol'a teşekkür ettiler.

İbadethanelerin yanı sıra taziye evlerinin de ihtiyaçlarını karşılayan Haliliye Belediyesi çalışmalarına Akçalı Mahallesi’nde yapılan taziye evi ile başladı.

İpekyol Nur Muhammed Camii'nin yanı sıra Konuklu Ay Mezrası, Güzelköy Taziye Evi, Ulubağ Taziye Evi, Aşağı İçkara Taziye Evi, Mamuca Şahintepe Cami, Mamuca Yeşiltepe Cami, Kavakbaşı Mahallesi Cami, Akçakalı Mahallesi Taziye Evi, Şehocak Mahallesi camilerinin de halı döşemesi yapıldı.

Haliliye Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü 24 Cami, 13 Taziye Evi ile 5 Kuran Kursu'na da desteklerde bulundu. Planlamalar dahilinde Haliliye sınırlarında bulunan camii ve taziye evlerinde çalışmalar devam ettirilecek.

 

 

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star