Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri İbrahim Ayhan 'a 70 Bin Liralık Teselli

İbrahim Ayhan 'a 70 Bin Liralık Teselli

Tutuklu bulunan 8 milletvekilinin aylık maaşları bankada birikiyor. Bugüne kadar her vekil için 70’er bin lira bankaya yatırıldı. Tahliye olana maaşı toplu olarak ödenecek.

Giriş Tarihi: 14 Ekim 2011 Cuma 20:14
İbrahim Ayhan 'a 70 Bin Liralık Teselli
Genel seçimlerin ardından tahliye talepleri reddedilerek cezaevinde kalmaya devam eden milletvekillerinin maaşları, banka hesaplarında birikiyor. Bugüne kadar her vekil için 70’er bin lira hesaplarına yatırıldı. Tahliye olan milletvekiline TBMM’de yemin ettikten sonra biriken maaşı, toplu olarak ödenecek.

Dokunulmazlıkları olduğu TBMM Başkanlığınca da kabul edilen, Meclis’te kendilerine oda ve sekreter verilen, komisyonlara üye seçilen ve sağlık karnesi de hazırlanan tutuklu milletvekillerinin maaşları, bugüne kadar ödenmedi. Diğer milletvekilleri ise ikişer kez üçer aylık maaş aldı. Milletvekillerine ayda 11 bin 659 lira olmak üzere üçer aylık peşin maaş ödeniyor.

YEMİN EDİNCE VERİLECEK

CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, tutuklu milletvekillerine tüm özlük haklarının verildiğini, ancak maaşlarının ödenmediğini bildirdi. Tanal’ın bu konudaki soru önergesini, TBMM Başkanvekili Mehmet Sağlam cevapladı. Sağlam ‘’Tutuklu milletvekillerinin ödenek ve yollukları tahakkuk ettirilmektedir. Ücretleri yemin ederek, göreve başlamalarında ödenmek üzere emanet hesabında bekletilmektedir’’ dedi.

12 Haziran seçimlerinde, CHP’den Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal, MHP’den Engin Alan, BDP’den ise Gülseren Yıldırım (Mardin), Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız (Şırnak), İbrahim Ayhan (Şanlıurfa) ve Kemal Aktaş (Van) cezaevinden milletvekili seçilmişti. Bu milletvekillerinin tahliye talepleri mahkemelerce reddedildiği için tutukluluk halleri devam ediyor

Dünya Bülteni
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık