Ana Sayfa Siyaset İbrahim Ayhan'dan Mesaj Var..

İbrahim Ayhan'dan Mesaj Var..

BDP’nin Bağımsız Milletvekili adayı İbrahim Ayhan, “Anneler günü” dolayısıyla cezaevinden mesaj gönderdi: “Anneleri, Kürt sorununun demokratik yollardan ve barışçıl bir şekilde çözümü mutlu eder”

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2011 Pazartesi 15:28
İbrahim Ayhan'dan Mesaj Var..
Barış ve Demokrasi Partisi’nin, “PKK’ya yardım ve yataklık ettiği” iddiasıyla cezaevinde tutuklu bulunan Bağımsız Milletvekili adayı İbrahim Ayhan, “Anneler Günü” dolayısı ile yaptığı açıklamada, annelere barıştan başka hiç bir şeyin  mutlu etmeyeceğini belirtti.


Ayhan’ın mesajı şöyle:
“Bu yıl da anneler gününü annelerin yürek acıları ve onlara reva görülen sorunlarla karşılıyoruz. Dünyada ve ülkemizde kadınların ve annelerin içinde yaşadıkları eşitsizlikleri baskı ve şiddeti göz önüne aldığımızda bunların kendiliğinden ortadan kalkmayacağını görebiliriz.


Yoksulluk eşitsizlik cins ayrımcılığı ve şiddet bu denli yaygınken anneleri 'anneler günü' ile avutabilmek mümkün değildir.


Anneler, yoksullu-ğun şiddetine maruz kaldıkları gibi kadınlar bir de militarist politikaların yol açtığı acıları yaşamaktadırlar. Ülke sorunlarını demokratik yollardan ve diyalog yoluyla çözmeye yanaşmayan siyasal iktidar  çözümü askeri yöntemlere havale ettikçe çatışmalarda yaşamını yitiren gençlerin sayısı artmakta annelerin evlat acısı çoğalmaktadır.


Hakkari'de Özel Harekat polisinin dipçik darbeleri ile ölümden dönen çocuğun, Silvan'da YSK protestoları sonucu yaşamını yitiren İbrahim ORUÇ'un annelerini,  ne mutlu edebilir barıştan başka?


Yine ülkemizde sürdürülen kirli savaşta yaşamını yitiren asker, polis  ve gerilla annelerini ne mutlu edebilir barıştan başka?  


Ülkemizde barış ve huzurun sağlanmasını, sorunları şiddetsiz bir şekilde çözecek yöntemlerin bulunmasını, bunun yanı sıra annelerin çocuklarının ve dolayısıyla toplumun genelinin mutluluğunun sosyal adaletten, eşitlikten ve özgürlükten geçtiğini bilmek gerekir. Annelerin evlat acısına son vermek için Kürt sorununun demokratik yollardan ve barışçıl bir şekilde çözülmesi gerekir.


Bu duygularla Dünyada ve ülkemizde özelde ilimizdeki tüm annelerin anneler gününü kutlar annelerin yas tutmadığı mutlu ve umutlu olduğu bir ülke yaratma dileğiyle tüm annelerin anneler gününü kutluyorum.”Kaynak:
http://www.urfahizmet.com/Default.aspx?pid=6&conid=33491


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star