Ana Sayfa Siyaset İbrahim Ayhan’ın tahliyesi için müracaat edildi

İbrahim Ayhan’ın tahliyesi için müracaat edildi

Urfa’dan halkın verdiği karar ile vekil seçilen İbrahim Ayhan’ın tahliyesi için avukatları başvuru yaptı.

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2011 Çarşamba 01:32
İbrahim Ayhan’ın tahliyesi için müracaat edildi
Çarşamba günü tahliye olması beklenen Ayhan, seçim sonuçlarına ilişkin gönderdiği ilk mesajda, “Direngen halkın tavrına layık olacağım” dedi.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu’ndan Urfa milletvekili seçilen “KCK davası”ndan Urfa E Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutuklu bulunan İbrahim Ayhan’ın Avukatı Sevda ÇELİK ÖZBİNGÖL, Ayhan’ın tahliyesi için Diyarbakır Özel Yetkili 5′inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Ayhan’ın Çarşamba günü tahliye olması bekleniyor. Öte yandan avukatları aracılığı ile ilk seçim mesajını veren Ayhan, “Halkımız haksızlığa ve zulme karşı Emek, Özgürlük ve Demokrasi bloğunda buluşmuştur. Bu halkın zaferi karşısında saygıyla eğiliyor ve selamlıyorum. Direngen Urfa halkının tavrına layık olacağım” dedi.
Bloğun diğer adayı İbrahim Binici ise, tüm oynanan oyunlara karşı halkın kendi iradesine sahip çıkmasının verdiği onuru yaşadığını belirtti. Binici, “Duyarlı, onurlu Rıha halkının sahiplenmesi, Kürdistan’ın kalbi ve beyni olan Botan ve Amed halkının göstermiş olduğu direngen tavrı karşısında AKP’nin Valileri ve polisleri geri adım atmak zorunda kalmıştır. Halkımız direngen tavrı ile iradesini Meclise taşımayı bilmiştir. Tüm halkımızı göstermiş olduğu sahiplenmeden dolayı kutluyor, saygı ile eğiliyorum” diye konuştu.


(ibrahimayhan.org)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star