Ana Sayfa Magazin İbrahim Tatlıses " Taburcu Olmak İstiyorum"

İbrahim Tatlıses " Taburcu Olmak İstiyorum"

Uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan ve hastanede tedavisi devam eden İbrahim Tatlıses ailesine taburcu olmak istedğini söyledi.

Giriş Tarihi: 18 Mart 2011 Cuma 22:50
İbrahim Tatlıses
İbrahim Tatlıses suikastının bir numaralı zanlısı olarak gözaltına alınan Abdullah Uçmak’ın, tutuksuz yargılandığı bir davada aldığı 31 yıllık hapis cezasının ardından, kanlı saldırıyı planladığı iddia ediliyor. 

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’e yönelik saldırı planına ilişkin detaylar ortaya çıktı. Tatlıses ile aralarında 13 yıldır husumet olan ve 2003’te de  suikast düzenlemek isterken yakalanan Abdullah Uçmak’ın, Tatlıses ile ilgili bir dava nedeniyle yargılanması devam ediyordu. Uçmak üç ay önce Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 102’nci maddesince serbest kaldı. Ancak hakkında verilen 31 yıllık hapis cezasının Yargıtay tarafından birkaç hafta önce onandığı ortaya çıktı. Bir numaralı şüpheli olarak önceki gün Pendik’te adamları ile birlikte gözaltına alınan Uçmak’ın cezaevine gireceğini öğrendikten sonra cinayete teşebbüs ettiği iddia ediliyor.

Sekiz kez keşif yapmış

Uçmak ve adamlarının saldırıdan önce Tatlıses’in programını çektiği Nurol Plaza önünde sekiz kez keşif yaptığı ve ünlü türkücüyü uzun süre takip ettiği tespit edildi. Saldırı sırasında Tatlıses’in bir adamının gözcülük yaptığı ve Tatlıses binadan çıktıktan sonra Uçmak’a haber verdiği ortaya çıktı. Bu görüşmenin de yapılan teknik incelemelerde belirlendiği ve kişilerin kendi aralarında yaptığı konuşmaların da dinlemeye takıldığı öğrenildi. Şahısların konuşmaları üzerinde ses analizi yapıldı. İstanbul Vali Hüseyin Avni Mutlu, saldırıyla ilgili 14 kişinin gözaltına alındığını belirterek “Abdullah Uçmak’ın olayla doğrudan bağlantısı olduğu yönünde elimizdeki deliller fevkalade yeterlidir. Ayrıca diğer örgütlerle ilgili iddialar da değerlendiriliyor. Emniyetimiz ilgili birimleriyle ihtiyaç hissedilen diğer koordinasyonlar da sağlanarak takip ediyor. Bütün ihtimalleri değerlendiriyoruz” dedi.

 Uçmak’ın avukatı: Suçsuz

Gözaltındaki zanlı Abdullah Uçmak’ın avukatı Ekrem Demirel ise müvekkilinin, ele geçirilen silahın kendisine ait olmadığını, saldırıyı geçmişte Tatlıses ile aralarında yaşanan husumetten yararlanmak isteyenlerin yapmış olabileceğini söylediğini açıkladı.

Öte yandan Tatlıses’in seçimlerde milletvekili adayı olacağını ve siyasete gireceğini söylediği andan itibaren PKK tarafından tehdit edildiği de iddialar arasında. Tatlıses’e aday olursa BDP’yi seçmesi mesajı ileten PKK’nın, AK Parti ile yakınlaşan ve “muhalefette olmak istemiyorum, halk hizmet bekliyor” açıklaması yapan ünlü türkücüyü hedef aldığı öne sürülüyor. Tatlıses ile husumeti bilinen Uçmak’a sabıkası olmayan PKK’lıların gönderildiği de bazı ihbarlar arasında yer alıyor. BÜNYAMİN DEMİRKAN , ARDA YAVUZ, ÖZLEM YURTÇU İSTANBUL 

Saldırıdan saniyeler önce hayranlarıyla: Sülalenize kurban

İBRAHİM Tatlıses silahlı aldırıya uğramadan saniyeler önce, hayranlarıyla bu fotoğrafı çektirdi. İddialara göre ‘ibo Şhov’ adlı programa davetiyeleri olmadığı halde, içeri girmeyi başaran Recep Mercan ve kardeşi Ahmet Mercan Tatlıses’i program çıkışı bekledi. Recep Mercan, “İbrahim bey bizim sülalemiz size hayran” diyerek fotoğraf çektirmek istediği, Tatlıses’in de “Sizin sülalenize kurban” şeklinde karşılık verdiği ve gençlerle fotoğraf çektirmeyi kabul ettiği öğrenildi. Karanlıkta cep telefonuyla çekilen fotoğrafın net olmadığı gözlendi. Bu arada Tatlıses’e silahlı saldırıda kullanılan kiralık araçtaki GPS sistemi saldırı öncesi ve sonrası izlenen tüm güzergahı ortaya koydu. Aracın saldırı öncesinde Maslak Sanayi kavşağında 5-6 tur attığı görülüyor. Saldırı sırasında aracın hızı 19 kilometre. Silahlı saldırıdan hemen sonra da aracın hızı 174 kilometreye çıkıyor. Aynı araç Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde ise 154 km hız yapıyor. Saatler 00.33’ü gösterdiğinde otomobil Yakacık’ta duruyor. Saat 01.32’de Pendik’te park ediyor ve polis ekipleri de aracı burada buluyor.

Yüzümüzün akıyla hastaneye geldik

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın Tatlıses’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Tatlıses’in odasına giren Mutlu ve Çapkın, ünlü sanatçıyla selamlaştı. Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın olayın şüphelilerini ikinci günde tespit ettiklerine değinerek “Saldırıyı yapan Uçmak ve grubu 4 kişi. Diğerleri yardımcılar. Bu kişileri tespit etmiştik ama delil toplamayla ilgili risk alamazdık. Buraya yüz akıyla gelip ‘geçmiş olsun’ diyebilmek için ziyarette geciktik” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN YANIMIZDA, ALLAH RAZI OLSUN

Başbakan Moskova’dan Derya Tuna’yı aradı 

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, uğradığı saldırıdan yaralı olarak kurtulan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses’in sağlık durumuyla yakından ilgileniyor. Saldırı sonrası hastaneyi dört kez arayan Başbakan Erdoğan’ın Moskova ziyareti sırasında da Acıbadem Hastanesi Başhekimi ile Derya Tuna’yı arayıp Tatlıses’in sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığı öğrenildi. Tatlıses’in küçük oğlu İdo’nun annesi Derya Tuna “Başbakan’dan Allah razı olsun, sürekli ilgileniyor” demişti.

DÜNYACA ÜNLÜ CERRAH MEHMET ÖZ’ÜN BABASI KONUŞTU 

Amerikalı doktorlara gerek yok Türk cerrahlar dünya seviyesinde 

TATLISES ailesinin dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz’ün Amerika’daki kayınbiraderi, beyin cerrahı Michael Lemole’u çağıracağı yönündeki haberler üzerine konuşan Öz’ün babası Prof. Dr. Mustafa Öz, ailenin Türk beyin cerrahlarına güvenmesi gerektiğini söyledi. Prof. Mustafa Öz, doktor Lemole’un University of Arizino’da beyin cerrahı olduğunu belirterek “ABD’de 46 yıl cerrahlık yapan biri olarak şunu söylemeliyim ki Tatlıses ailesi bence lüzumsuz yere ABD’den doktor getirtmeyi düşünüyor. Çünkü bizim beyin cerrahlarımız ABD’yi aratmayacak kadar muhteşemdir. Hatta Tatlıses hakkında ülkemizin en önemli beyin cerrahlarından biriyle konuştuk, sanatçının bir ay sonra sahnelere dönebileceğini bile söyledi” dedi.

Taburcu olmak istiyor

Tatlıses’in, yakınlarına “Bir an önce hastaneden çıkmak istiyorum” dediği öğrenildi. Ünlü sanatçının sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Acıbadem Hastanesi Başhekimi Çağlar Çuhadaroğlu ise “Herhangi bir olumsuzluk yok. Durumu olumlu, bir önceki gün ile aynı. Ailesi ile düzenli olarak görüşüyor. Onlarla iletişim kurabiliyor. Ancak iyileşme süreci içerisinde ortaya çıkabilecek olumsuz gelişmeleri önlemek için ilaç tedavisini sürdürüyoruz” dedi.


(Star Gazete)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık