Ana Sayfa Magazin İbrahim Tatlıses İstikrarı Bırakmıyor

İbrahim Tatlıses İstikrarı Bırakmıyor

Magazin dünyasında 2013'e hızlı giren isimler belli oldu

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2013 Perşembe 11:23
İbrahim Tatlıses İstikrarı Bırakmıyor

2013'ün ilk ayında, medyanın en çok yer verdiği magazin ünlüleri belirlendi. Medya Takip Merkezi'nin (MTM) basın, görsel medya ve internet medyasında yaptığı araştırmaya göre, Ocak ayının en medyatik ünlüsü Cem Yılmaz oldu. Hülya Avşar ve Acun Ilıcalı ise zirvenin en yakın takipçileri…

Medya Takip Merkezi'nin hazırladığı ayın en medyatik ünlüleri araştırmasına göre, Ocak ayında medyanın en gözde ismi Cem Yılmazoldu. 3 Ocak'ta sinema seyircisi ile buluşan "CM101MMXI Fundamentals" Yılmaz'ın medyaya en fazla yansıdığı konu olurken, ailesi ile yurtdışına tatile gitmesi ise ünlü komedyenin adından sıkça söz ettirdiği haberler arasındaydı. Gösterime girdiği ilk hafta sonunda 500 bin kişi tarafından izlenen "CM101MMXI Fundamentals"a gösterilen yoğun ilgi için Twitter hesabından teşekkür eden Cem Yılmaz, Ocak ayında 3 bin 979 haber ve yazıda yer aldı.

Ay boyunca gazete, dergi, TV kanalları ve internet medyası üzerinden en fazla habere konu edilen ikinci ünlü isim Hülya Avşar oldu." O Ses Türkiye" ve "Yetenek Sizsiniz"deki jüri üyeliği ile medyada geniş yer bulan Avşar, kızıyla gittiği Uludağ tatiliyle ve bankacılık sektörüne yeni giren Odeabank'ın reklam yüzü olmasıyla adından söz ettirmeyi bildi. Son bir yıldır, medyatiklikte zirveden düşmeyen Avşar Kızı, 3 bin 736haber ve yazıda yer buldu.

Acun Ilıcalı "Survivor" hazırlığında…
MTM'nin, en medyatik ünlüleri belirlediği medya araştırmasında öne çıkan diğer bir isim ise Acun Ilıcalıoldu. En medyatik ünlüler arasında olan Ilıcalı, "O Ses Türkiye" ve "Yetenek Sizsiniz"in yapımcılık ve sunuculuk görevleri dışında Mart ayında çekimleri başlayacak olan "Survivor" yarışmasının hazırlıkları ile de gündeme geldi. Ay içinde, Antalya'ya bir defile için gelen Adriana Lima'yı özel uçağıyla alıp İstanbul'a getirmesiyle de haberlere konu edilen Ilıcalı, toplamda 3 bin 368 haber ve yazı ile adından söz ettirdi.

Tatlıses'ten İmralı görüşmelerine destek

Ocak ayında medyanın en çok yer verdiği bir diğer isim İbrahim Tatlıses oldu. Uğradığı silahlı saldırı sonrasında ilk kez Şanlıurfa'ya giden Tatlıses, buradan Kuzey Irak'a geçti. Şanlıurfaspor'un yeni yönetim kadrosunda yer alan Tatlıses, İmralı görüşmeleri ile ilgili olumlu görüşleri için Kürt sanatçı Şivan Perver'den destek buldu. Ünlü sanatçı, ay boyunca 2 bin 997 haber ve yazıda yer aldı.

Necati Şaşmaz en medyatik ilk 5'te
Ayın en medyatiklerinin yer aldığı araştırmada, ilk 5 ünlüden bir diğeri Necati Şaşmaz oldu. Kurtlar Vadisi Pusu dizisi ile gündeme gelen Şaşmaz, kendisinden 21 yaş küçük eşi ile medya mensuplarının karşısına geçerek mutluluk pozu verdi. Bolu'ya yaptığı ziyarette, Gerede Meslek Yüksek Okulu bünyesinde açılan "Yaşayan Ayakkabılar Müzesi"ne ayakkabılarını hediye etmesi ile de adından söz ettirdi. Necati Şaşmaztoplam 2 bin 964 haber ve yazı ile Ocak ayını tamamladı.

AYIN EN MEDYATİKLERİ

No Ünlü isim Haber adedi
1 Cem Yılmaz 3.979
2 Hülya Avşar 3.736
3 Acun Ilıcalı 3.368
4 İbrahim Tatlıses2.997
5 Necati Şaşmaz 2.964
6 Levent Kırca2.434
7 Beren Saat 2.283
8 Şahan Gökbakar 2.156
9 Hadise 2.058
10 Sezen Aksu 1.691

MTM Medya Takip Merkezi'nin, Ocak 2013'te 3 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık