Ana Sayfa Magazin İbrahim Tatlıses'i, Erbil'de Ağlattılar

İbrahim Tatlıses'i, Erbil'de Ağlattılar

İbrahim Tatlıses, Irak'ın kuzeyindeki Erbil'de Işık Üniversitesi'ni ziyaret etti. Türkülerle karşılanan Tatlıses'e öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2013 Pazar 18:10
İbrahim Tatlıses'i, Erbil'de Ağlattılar

İbrahim Tatlıses, Irak'ın kuzeyindeki Erbil'de Işık Üniversitesi'ni ziyaret etti. Türkülerle karşılanan Tatlıses'e öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Kampüs girişinde öğrenci ve öğretim görevlileriyle hatıra fotoğrafı çektiren Tatlıses, rektörlük binasında Türkçe Olimpiyatlarına hazırlanan Geylan Tahir Enver isimli 7. sınıf öğrencisinin türkü söylediği sırada gözyaşlarına hakim olamadı.

Türk okullarının yurt dışındaki başarılarından haberdar olduğunu ifade eden Tatlıses, "Hizmetler hepimizi gururlandırıyor. Allah'tan bu başarıların devamını diliyorum. Sağ olun var olun" dedi.

Kendisine gösterilen ilgiden ötürü çok mutlu olduğunu belirten Tatlıses, şöyle konuştu:
"Cehaleti sevmiyorum. Cehaletle bir yere varılmaz. Ben okul okumadım, benim öğretmenim de olmadı. Ama Allah kısmet etti bir tane okul yaptırdım. Ama bu okul zincirlerini kuranlardan da Allah razı olsun bin kere. Hakikatten Türkiye Cumhuriyeti adına önemli şeyler bunlar. Bunun ucu Avrupa'dan Asya'ya, ta Amerika'ya kadar dayanıyor. Bu büyük bir sevap. Buraya gelmekten şeref duydum. Benim için de büyük bir moral oldu."

Ziyaretin ardından rektörlük binasının kapısında öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Tatlıses, Türkiye'ye dönmek üzere havaalanına gitti. Ziyareti boyunca üniversite kampüsünde Tatlıses'in türküleri çalındı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz İdo hastanelik oldu

İdo hastanelik oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star