Ana Sayfa Urfa Haberleri İbrahim Tatlıses'in Bahsettiği Depremzede (video)

İbrahim Tatlıses'in Bahsettiği Depremzede (video)

İstanbul Maslak'ta 14 Mart 2011 tarihinde silahlı saldırıya uğrayan ve uzun bir tedavi süreci geçiren ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in, dün katıldığı bir programda sırtüstü yatmak zorunda kaldığı süre içinde çektiği sıkıntıları anlatırken...

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2012 Pazartesi 20:41
İbrahim Tatlıses'in Bahsettiği Depremzede (video)
İstanbul Maslak'ta 14 Mart 2011 tarihinde silahlı saldırıya uğrayan ve uzun bir tedavi süreci geçiren ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'in, dün katıldığı bir programda sırtüstü yatmak zorunda kaldığı süre içinde çektiği sıkıntıları anlatırken bahsettiği, 12 yıldan bu yana yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren depremzede Şükran Salaş'ı bulduk. O tarihte 26 yaşında olan ve Tatlıses gibi asıl memleketlerinin Urfa olduğunu söyleyen talihsiz kadın, "Onun kadar olmasa da, donanımlı bir hastanede onun gördüğü tedavinin yarısı kadar tedavi görmek isterdim" diyerek kendisine destek olunmasını istedi.

12 YILDIR YATIYOR

Uğradığı silahlı saldırının ardından uzun bir süre tedavi süreci geçiren ünlü sanatçı İbrahim Tatlıseshastanede yaşadığı sıkıntılı süreci bir programda anlattı. Yatağa bağımlı olmanın çok zor olduğunu söyleyen Tatlıses, televizyonlarda 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nde en altında kalan, omuriliği zedelendiği için 12 yıldır yatağa mahkum yaşayan kadını izlediğini ve haline şükrettiğini belirtmişti.Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi'nde kulakları duymayan yaşlı annesiyle birlikte kalan ve İbrahim Tatlıses'in de dediği için 12 yıldır sırtüstü yatarak yaşamını sürdüren, dışardaki dünyayı televizyondan izlyeyebilen Şükran Salas, İbrahim Tatlıses'in açıklamasını duyduğunu ve kendinden sözettiğini bildiğini belirtti.

TEDAVİ GÖRMEK İSTİYORUM

İbrahim Tatlıses'in tedavi sürecinde sürekli yatması nedeniyle 12 yıldır kendisinin yatağa mahkum olmasını çok iyi anladığını söyleyen Şükran Salas şöyle devam etti:

"İbrahim Tatlıses'e geçmiş olsun diliyorum. Onun tedavi imkanı vardı ve özel hastanelerde tedavi oldu. Benim öyle bir imkanım yok ki ben de tedavi olayım. 12 yıldır yatağa bağımlıyım. Hiç bir ihtiyacım karşılanmıyor. Aslında İbrahim Tatlıses ile aynı memleketliyiz. İbrahim Tatlıses hastanede yatınca benim durumumu çok iyi anlamıştır. Kendisinin bana içinden geldiği gibi yardım da bulunmasını istiyorum. Ayrıca hastanede tedavi görmeye ihtiyacım var. İbrahim Tatlıses iyi bir şekilde tedavi gördü. Onun kadar olmasa da onun yarısı kadar bir hastanede tedavi görmek isterdim. Kollarım ve bacaklarım çok zayıf. İbrahimTatlıses'e sesleniyorum. Bana yardımcı olursa Allah'da ona yardımcı olur." dedi.

CİHAZI ARIZALI, EVLERİ ÇOK SOĞUK

Evde bakım hizmetinin de kaldırıldığını, boğazımı temizleyen makinenin de bozulduğunu söyleyen Şükran Salas, "Çok zor durumdayım. Fenalaşınca 112'yi arıyoruz. Hastaneye taksi tutup gitmemizi söylüyorlar. Annem hasta ve kulakları yeteri kadar duymuyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Şimdi kış. Evimiz ısınmıyor. Başbakanımız sağolsun. Doğalgaz'a çok zam geldi. Benim aldığımız bakım ücreti yetmiyor. Faturaları ödeyemiyoruz" diye konuştu.

ŞÜKRAN SALAS'A NE OLMuşTU?

Kocaeli'nin Karamürsel İlçesi Tabakhane Mahallesi'nde bulunan 4 katlı bir apartmanın giriş katında oturan Salas ailesi, 17 Ağustos gecesi saat 03.02'de yaşanan depremde yıkılan binanın enkazı altında kaldı. Yaklaşık 18 saat süren çalışmaların sonunda anne İslim Salas hafif, o tarihte 26 yaşında olan kızı Şükran Salas ise ağır yaralı olarak kurtarıldı. Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavisi bir yıl devam eden Şüran Salas omuriliği zedelendiği için vücudunun boynundan aşağı bölümü felç oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star