Ana Sayfa Urfa Haberleri İDDİALARIN GERÇEK OLMADIĞI BELİRTİLDİ

İDDİALARIN GERÇEK OLMADIĞI BELİRTİLDİ

CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal’ın geçtiğimiz gün gündeme getirdiği 3 adet tırla ilgili olarak Şanlıurfa emniyetinden bir açıklama geldi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2015 Cumartesi 11:49
İDDİALARIN GERÇEK OLMADIĞI BELİRTİLDİ

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut TANAL; 06 Mayıs 2015 tarihi akşam saatlerinde Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü’nün bahçesinde 3 adet tırın beklediği, bu tırların yanında kuş uçurtulmadığı, söz konusu tırların ön ve arka plakalarının farklı olduğu, bu tırlardan birisinin ön plakasının 06 BF 6634 arka plakasının ise 06 VKP 49 olduğu, bu tırların 07 Mayıs 2015 tarihi 06:30 saatlerinde Akçakale Sınır Kapısı’na Suriye’ye doğru yola çıktığı iddialarını Meclis gündemine getirmişti.

Konu ile ilgili emniyetten bir yazılı açıklama geldi. Açıklama şu ifadeler yer aldı.

Habere konu 3 adet tırın Müdüriyet bahçemizde beklediği iddiası gerçeği yansıtmamakta; bununla birlikte yine haberde geçen 63 BX XXX plaka sayılı araç Emniyet Genel Müdürlüğüne ait, Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve İlimiz Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne kask, kalkan gibi malzeme getiren araç olup; Mardin İl Emniyet Müdürlüğüne malzeme götürdükten sonra dönüşte ilimize gelerek araç şoförü Polis Evinde konaklama yapmış ve araç güvenlik açısından İl Emniyet Müdürlüğümüz önüne park etmiştir. Alınan PTS (Plaka Takip Sistemi) kayıtlarında söz konusu aracın Mardin istikametinden ilimize geldiği, konaklamanın ardından da Gaziantep ili istikametine geçtiği, aracın haberlere konu olduğu gibi Akçakale Sınır Kapısı istikametine gitmesinin mümkün olmadığı anlaşılmaktadır.

Ayrıca bahse konu çekicinin ön ve arka dorsesinin plakalarının farklı olması KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ’ nin esas ve usullerine uygun olarak ayrı ayrı tescil edilmiş olmaları nedeniyle iki ayrı tescil ve trafik belgelerine sahip olmalarının yasal ve doğal sonucudur.

Yapılan haberin baştan sona asılsız iddialara dayanması gösteriyor ki, bu asılsız bilgileri ilgili yerlere iletip yanıltarak Devletimizi Ulusal ve Uluslararası boyutta zor duruma düşürme aczi içerisinde olan yapılanmanın beyhude çabalarıdır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star