Ana Sayfa Urfa Haberleri İFTAR ÇADIRINA YOĞUN İLGİ

İFTAR ÇADIRINA YOĞUN İLGİ

Siverek Belediyesi her gün bir mahallede iftar çadırı programına geleneksel hale gelen Ağaçhan parkı iftar çadırını yeniden açtı.

Giriş Tarihi: 20 Haziran 2015 Cumartesi 12:56
İFTAR ÇADIRINA YOĞUN İLGİ

Ağaçhan Parkındaki İftar Çadırına İlgi Görülmeye Değerdi

Siverek Belediyesi her gün bir mahallede iftar çadırı programına geleneksel hale gelen Ağaçhan parkı iftar çadırını yeniden açtı. Vatandaşların Ağaçhan Parkında kurulan iftar çadırına ilgisi büyüktü.

Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ‘Her Gün Bir Mahallede İftar Çadırı’ programı kapsamında bugün Bahçelievler ve Selimpınar mahallesinde kuruldu. Geçtiğimiz Ramazan ayında Ağaçhan Parkında kurulan ve büyük ilgi gören iftar çadırı yeniden aynı yerde kurulunca iftar açmak isteyen çok vatandaş iftar çadırına akın etti. Çocuklarında büyük ilgi gösterdiği iftar çadırında Ramazan coşkusu görülmeye değerdi. İftara katılan vatandaşlar, ‘Burada yaşlısı, genci, çocuğu bir arada iftar yapınca Ramazan’ın tadına varıyoruz’ açıklamalarında bulundu.

Belediye Başkanı Resul Yılmaz, iftar çadırına katılan vatandaşları ziyaret ederek tek tek tokalaştı. Ardından yemeğini alan Başkan Yılmaz, orucunu iftar çadırına gelen vatandaşlarla birlikte açtı. Başkan Yılmaz, Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Her gün bir mahallede kurduğumuz iftar çadırlarımızın yanı sıra her gün Ağaçhan parkında da kuracağız. Bugünde halkımızla bir araya gelerek bu manevi havayı teneffüs ederek hep birlikte iftarımızı açtık. Tüm halkımızı iftar çadırımıza bekleriz” dedi.

Ramazan ayının ruhuna uygun birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü haline gelen iftar çadırları, oruçlarını açmak için gelen vatandaşlar, bu hizmetten dolayı Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz’a teşekkür etti.

YORUMLAR
  • yorum2015-06-20 18:20:44BARIŞ

    İFTAR ÇADIRINDA BOY GÖSTEREN BÜTÜN SİYASİLERİ KINIYORUM. MÜSLÜMANLIĞINIZ BU MUDUR.İNSANLARI KENDİ EVİNİZE DAVET EDİN.
    HAYDİ HODRİ MEYDAN

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Financial Times saldırıyı anayasa ve başkanlık ile ilişkilendirdi

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star