Ana Sayfa Güncel İftardan Hasdal'a!

İftardan Hasdal'a!

İşte bugünün gazete manşetlerine yansıyan gündemin önemli konuları...

Giriş Tarihi: 9 Ağustos 2011 Salı 04:16
İftardan Hasdal'a!
Bugün, gazete manşetlerine gündemin farklı konuları yansıdı.

Milliyet Gazetesi, "Saddam da Hayır Demişti!" başlığı ile Davutoğlu'nun bugün Şam'da yapacağı görüşmenin, 2003'teki Körfez savaşından önce Türkiye'nin Saddam'ı ikna çabalarını hatırlatmasını manşetine taşırken, Taraf Gazetesi, "8 Generale Tutuklama Kararı" başlığı ile YAŞ toplantılarına katılan 8'i paşa 14 sanık hakkında yakalama kararının çıkmasına manşetinden yer verdi.

Günün en dikkat çeken manşetlerinden biri "İftardan Hasdal'a!" başlığı ile Vatan Gazetesinden geldi.

Vatan Gazetesinin haberine göre;

Mahkeme, 'internet andıcı' davasında 14 sanık hakkında yakalama kararı çıkardı. Karara dayanak olarak gösterilen belgenin ise "İnternet Andıcı" ve "İrtica ile Mücadele Eylem Planı"nın temeli olarak gösterilen "Bilgi Destek Planı" olduğu ortaya çıktı.

İddianamede bu belgenin, kaos yaratmayı amaçlayan illegal faaliyetlere yönelik hazırlandığı öne sürüldü ve Güner Paşa'nın Hayrünnisa Gül'ün elini sıkmaması ile Emine Erdoğan'ın GATA'ya alınmaması gibi bazı somut olaylar örnek gösterildi...

TSK içinde hazırlandığı ve hükümeti karalayarak kamuoyunu yönlendirme ve kaos yaratma amaçlı olduğu öne sürülen internet sitelerine ilişkin 92 sayfalık 'internet andıcı' iddianamesini hazırlayan özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Savcısı Cihan Kansız, 22 sanık hakkında yakalama emri çıkarılmasını istemişti.(HABERLER.COM)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık