Ana Sayfa Urfa Haberleri İHD URFA SALDIRILARI KINADI

İHD URFA SALDIRILARI KINADI

ANKARA KIZILAY'DAKİ BOMBALI SALDIRIYI VE SİİRT’TE SİVİL ARACA YAPILAN SİLAHLI SALDIRIYI KINIYORUZ dedi

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2011 Cuma 01:25
İHD URFA SALDIRILARI KINADI
İHD Urfa Başkanı Cemal Babaoglu basına Yaptıgı Açıklama 20 Eylül 2011 günü sivillere yapılan iki ayrı saldırı bizleri derinden sarsmış ve üzmüştür. Ankara Kızılay Kumrular Caddesinde bomba olduğu belirtilen aracın patlatılması sonucu 3 kişi yaşamını yitirmiş, 34 kişi de yaralanmıştır. Siirt’te ise sivil bir araca silahlı saldırı yapılmış, 4 kadın yaşamını yitirmiş ve 2 kişi de yaralanmıştır. Her iki saldırıyı da kınıyoruz. Ölenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Türkiye bu şiddet sarmalından bir an önce çıkmalıdır. Bunun için yapılması gereken tek şey iç barışın sağlanması ve Kürt sorunun barışçıl yöntemlerle çözülmesidir. Şiddet politikaları şiddetten başka bir şey doğurmuyor. Bu politikaları uygulayanlara sesleniyoruz. Bugüne kadar onbinlerce cana mal olan bu politikalarınızdan vazgeçmeyi düşünmüyor musunuz? Yitirilen canların acısını yüreğinizde hissetmiyor musunuz?

Çatışmalar kan ve gözyaşından başka getirisi olmamış, dolaysıyla sorunun çözümü için tarafların dialoğa geçmesi sorunların müzakere edilerek çözülmesi gerektiğine inanıyoruz. Dolaysıyla toplumsal yaraları derinleştirmeden inkar ve imha politikalarının artık bu ülkeye yararı olmadığı da göz önüne alınarak mevcut sorunların demokratik ve hukuk çerçevesinde çözülmesi gerektiğini önemle kamuoyuna paylaşıyoruz.

Başka canların yitirilmemesi için bir an önce barış sağlansın.dedi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık