Ana Sayfa Dünya İHH Yardım Gemisi Libya’ya Ulaştı

İHH Yardım Gemisi Libya’ya Ulaştı

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından 12 Nisan 2011 tarihinde İstanbul Zeyport limanından çatışmaların bitmek bilmediği Libya’ya gönderilen yardım gemisi Misrata’ya ulaştı.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2011 Pazar 17:24
İHH  Yardım Gemisi Libya’ya Ulaştı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada:

Irmak
isimli yük gemisinin taşımış olduğu 682 tonluk insani yardım malzemesi Misrata limanındaki depolara boşaltıldı. Yardım malzemesi 50 yataklı mobil hastane, ilaç ve tıbbi malzeme, süt tozu, çocuk bezi, çocuk maması ve çeşitli gıda maddelerinden oluşuyor. İnsani yardım malzemeleri kamyon ve TIR’lara yüklenerek Misrata’nın ihtiyaç görülen bölgelerinde dağıtılmaya başlandı.


Toplam değeri 5.3 milyon TL olan insani yardım malzemesinin kısa bir süre içerisinde ihtiyaç sahiplerine dağıtılması bekleniyor.

Bu arada İzmir limanından gönderilen 9 konteynerlik yardım malzemesi de Bingazi ve Beyda kentlerindeki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı.Misrata Libya’nın üçüncü büyük kenti. Çatışmaların en şiddetli yaşandığı bölgelerden birisi olarak biliniyor. Burada iki ateş arasında kalan siviller yaşam mücadelesi veriyor. Misrata’da özellikle ilaç ve tıbbi malzeme konusunda ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bölgede ekiplerimizin görüştüğü doktorların raporlarını dikkate alarak tıbbi malzeme hazırlandı. Libya’ya İstanbul’dan kalkan ilk yardım gemisini gönderdi.İHH İnsani Yardım Vakfı şu ana kadar kardeş Libya halkı için şu yardımları yapmıştır;1-İHH Libya konusunda savaş ve kriz bölgelerindeki 20 yıllık tecrübesini kullanarak çok hızlı davrandı. Hem kriz bölgesinde hem de Türkiye’de iyi organize oldu.

2- Libya’nın Bingazi ve Beyda kentlerinde acil yardım çalışmaları yürüttü.

3- Bingazi’de ofis açtı.

4- Daha önce 9 konteynerlik insani yardım malzemesini İzmir Limanından gönderdi.

5- 12 Libyalı yaralıyı Bingazi’den tahliye ederek İstanbul’a getirdi. Bu yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde sürüyor.

6- Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen Ankara Feribotu için Bingazi’de bulunan 80 yaralının tahliyesini organize etti.

7- Libya-Tunus sınırında ülkeden ayrılmak zorunda kalan Türkiyeli ve yabancı işçilere acil yardım çalışmasında bulundu.

8- Maddi durumu müsait olmayanlara yardım etti.Sonuç olarak; İHH İnsani Yardım Vakfı Libya halkına şimdiye kadar toplam değeri 8 milyon TL’yi bulan bir yardım yapmıştır. Hayırsever halkımızın destekleriyle yardımlar devam edecektir inşaallah.Saygılarımla…24 Nisan 2011-ŞanlıurfaBehçet ATİLA

İHH İnsani Yardım Vakfı

Şanlıurfa İl Koordinatörü

0535 498 39 12

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ermenistan Başbakanı istifa etti!

Ermenistan Başbakanı istifa etti!

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık