Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri İHH SURUÇ'TA 40 YETİMİ SEVİNDİRDİ

İHH SURUÇ'TA 40 YETİMİ SEVİNDİRDİ

İHH Vakfı Urfa çalışmaları hız kesmiyor.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2011 Salı 14:32
İHH SURUÇ'TA 40 YETİMİ SEVİNDİRDİ
İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde  40 yetimi sevindirdik. Daha önce Suruç ilçemizde tespit ettiğimiz yetimlere,  İHH Gönüllüsü arkadaşlar,  hazırladığımız hediye paketimizi ( yetim çocuklar için oyuncak, yetim anneleri için hırka-kazak, çorap, eşarp vb, ve bir kaç kitap)  götürüp evlerinde kendilerine teslim etmek  suretiyle sevindirdik. Bizim için yetimlerin, yoksulların ve dul kadınların sevinmeleri bizim için çok ama çok önemli ve boynumuzun borcudur.
Dinimiz, fakirlere, muhtaçlara, kimsesizlere, öksüz ve yetimlere yardım etmeyi ısrarla emretmiştir. Öyle ki zerre miktar inancı olan kimse, bu emirlere kayıtsız kalamaz, fakirler ve yetimler ihtiyaçlarından dolayı ızdırap çekerken, rahatça yiyip içemez. Yetimlere iyilik yapılmasını, iyi davranılmasını emreden Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerimde  yetimlerle ilgili olarak şöyle buyurmaktadır;
“Sana neyi infak edeceklerini sorarlar. De ki: "Hayır olarak infak edeceğiniz şey, anne-babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara ve yolda kalmışadır. Hayır olarak her ne yaparsanız, Allah onu şüphesiz bilir." (Bakara Süresi:215)
Başka bir ayette de; "Eğer onlara verecek bir şey bulamayıp da Rabbinden bir rahmet aramak için yüzünü onlardan çevirmek zorunda kalırsan, bari onlara güzel bir söz söyle." (İsrâ/28) diye emretmektedir.
Allah Resulu’(SAV);“Dul kadınların ve yoksulların yardımına koşan kimse, Allah yolunda savaşan, bıkmadan gece namazı kılan ve devamlı oruç tutan gibidir."  diyor.
Katkısı olan/ emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun.
 
Aynı şekilde geçen ay Ş.Urfa merkezdeki 75 yetimimizi,  Halfeti İlçesi Çakallı Köyü Hasari-İslim Özrürk İ.O. Anasınıfı öğrencilerini ile  Siverek  ilçesi Karpuzcu Köyü İ.Ö.O. öğrencilerini sevindirmiştik.
Bundan sonra diğer ilçelerimizdeki yetimleri de Allahın izniyle aynı şekilde sevindirmeye devam edeceğiz.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da trafik kazası: 6 yaralı

Şanlıurfa'da trafik kazası: 6 yaralı

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık