Ana Sayfa Urfa Haberleri İHH URFA’DA YETİMLERİ SEVİNDİRDİ

İHH URFA’DA YETİMLERİ SEVİNDİRDİ

Yetim Sevindirme Programı 17 Mayıs 2012 Şanlıurfa Eyübiye Çamlık Düğün Salonunda 13:00’da yetim çocuklardan Mehmet ATÇI’nın okuduğu Kuran tilavetiyle başladı.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2012 Cuma 05:58
İHH URFA’DA YETİMLERİ SEVİNDİRDİ
İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa il Temsilcisi Behçet Atila selamlama konuşmasında;

“İHH İnsani Yardım Vakfı olarak yetimleri çok önemsiyoruz. Dünyanın birçok ülkesinde sponsorluk sitemiyle yaklaşık 25.000 yetimi destekliyoruz, yetimlere ulaşıyor, çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Yetimlerimizi sevindirmek için bu yıl bu Urfa’da Yetim Sevindirme programlarımızın beşincisini şuanda yapıyoruz. Yetimlerin velisi Allah’tır, biz de yetimleri sevindirmek suretiyle Allah’ın rızasını kazanmak istiyoruz. Urfa’mızda 200 yetim çocuğumuza ayda 90 TL para yardımı yapıyoruz, üç ayda bir 270 TL olarak annelerinin hesabına parayı yatırıyoruz. Bu meblağ büyük olmayabilir, ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor demiyoruz. Bununla ailemizin yetimimizin yanında olduğumuzu gösteriyoruz. Onların yalnız olmadığını gösteriyoruz. Bu tür organizasyonlardaki amacımız da yetim ailelerimizin birbirleriyle tanışmasını sağlamak, aynı derdi olan(babaları vefat etmiş) başka ailelerin de olduğunu görmelerini sağlamak ve yetim çocuklarımızı hediyeler vererek sevindirmektir. Önümüz yaz, çocuklarımızı yaz Kur’an Kurslarına göndererek dinlerini, peygamberlerini ve peygamberin hayatını öğrenmelerini sağlayalım. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav) de bir yetim idi.  Böylece çocuklarımızı;  ailemize, toplumumuza, ümmete faydalı birer fert olarak yetiştirelim. Önler Allahın emanetidir, önce siz değerli annelere sonra bize emanettir” dedi.

Daha sonra yetim kızlardan oluşan ilahi grubu Türkçe ve Kürtçe İlahiler söyledi.

Akabinde yetim erkeklerden oluşan İlahi gurubu Türkçe, Kürtçe ve Arapça  İlahi ve marşlarla solundaki yetim aileleri ve yetim çocukları adeta mest etti. ilahiler seslendirilirken yetimlerim salonun ortasında halay çekip eylendiler. Kostümüyle salana giren Nasretin hoca ise ap ayrı bir ilg,i gördü ve çocukları daha da eylendirdi. Yaklaşık 265 yetim çocuk ve 65 yetim annesinin katıldığı programda 350 kişiye yemek verildi.

Programın sonunda yetimler için hazırlanan ve etiketlenen hediye poşetleri yetimlere takdim edildi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık