Ana Sayfa Urfa Haberleri İHH'dan İftar Yemeği

İHH'dan İftar Yemeği

Şanlıurfa İHH Gönüllüleri tarafından Şehitlik Çamlıkta Yetimlere iftar yemeği verildi.

Giriş Tarihi: 13 Ağustos 2011 Cumartesi 10:37
İHH'dan İftar Yemeği
Şehitlik Çamlıkta düzenlenen iftar yemeğine, İHH Genel Merkez Yetim Biriminden temsilciler, İHH Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge koordinatörü, gözlemci olarak Kuveyt, Bahreyn gibi körfez ülkelerinden STK temsilcileri ailece, Urfa’daki alimler, Urfadaki Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri ve 250 yetim ile aileleri davetli olarak katıldı. Toplam 450 kişinin iftar açtığı İHH Şanlıurfa Yetim İftar Programı Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra programın selamlama konuşması İHH Şanlıurfa İl Koordinatörü Behçet ATİLA yaptı. Atila yapmış olduğu konuşmada şunları kaydetti;

- Şanlıurfa’mızda şu ana kadar 55 yetimimizi aylığa bağladık. Bu 55 yetimimizin annelerinin hesaplarlına üç ayda bir 210 TL yatırıyoruz.

- İHH gönüllürinin eşleri ayda 2-3 yetim aileyi ziyaret ediyor; gıda, giyim, temizlik malzemeleri ve nakit yardımlarında bulunuyor,

- Bu yetim ailelerimize değişik zamanlarda Gıda, Giyim ve Kırtasiye yardımlarında bulunmaktayız.

- Yetim ailelerimize peryodik olmasa da zaman zaman 3’er kilodan adak ve kurban eti yardımlarında bulunuyoruz.

- Geçen ilkbaharda 75 yetimimize giyim yardımında bulunduk ve kendilerine çeşitli oyuncaklar vererek sevindirdik. Aynı dönemde Suruç ilçemizde 40 yetimimize giyim ve oyuncak yardımında bulunduk.

- Yetim ailelerimizin ev eşyası ihtiyaçlarını tespit edip bazen 1.el bazen de 2.el eşyalarla ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

- Bazı yetim ailelerimize aylık ekmek fişi yardımında bulunuyoruz.

- Geçen yıl 200 yetimimizi 70’er milyondan giydirdik ve kırtasiyelerini verdik,

- Bugün İHH Gönüllüleri Ofisimizin önünde Bazı ilçelerimizde, beldelerimizde ve Merkez mahallelerimizden getirdiğimiz 220 yetimimize 70’er TL’den giyim yardımında,150 yetimimize kırtasiye yardımında, 150 yetimimize gıda paketi yardımlarında bulunduk.

- Salonda bulunan bu yetimlerimizi ve ailelerini evlerinden alarak buraya getirdik, burada beraber iftar açtıktan sonra inşallah evlerine bırakacağız. Bununla şunu amaçlamaktayız, yetimler diğer yetimleri de görünce yalnız olmadıklarını ve kendilerinin bizim için önemli olduklarını onları güzel bir yerde ağırlamak istediğimizi görmeleri için de evlerinde alıp böylesine nezih bir ortamda kendilerine ikramda bulunmak istedik.

- Son olarak tüm misafirleirimizin özellikle de Alimlerimizin, yetimlerimizin ve yetim annelerimizin bize dua etmelerini istirham ediyorum.” dedi.

İftar programı boyunca yetim çocukların ve yetim annelerinin sevinçleri yüzlerinde okunuyordu. Üstüne birde İHH gönüllülerinin bu yetimleri evlerinen alınmaları ve iftardan sonra evlerine bırakılmaları yetimleri daha çok mutlu etti. Kuveyt, Bahreyn gibi körfez ülkelerinden gelen STK temsilcileri aileleriyle birlikte, İHH Urfa gönüllülerininin daha önce tespit ettiği bazı yetim ailelerine ziyarette bulunarak çeşitli hediyeler verdiler.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star