Ana Sayfa Urfa Haberleri İKİNCİ GASTROENTEROLOJİ UZMANI ATAMASI İÇİN GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR

İKİNCİ GASTROENTEROLOJİ UZMANI ATAMASI İÇİN GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR

İlimizde bazı basın-yayın organlarında doktor izne ayrılınca hastalar mağdur oldu. Başlıklı haber yayınlanmış olup, konu ile ilgili Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesince yazılı açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Giriş Tarihi: 23 Mayıs 2014 Cuma 10:38
İKİNCİ GASTROENTEROLOJİ UZMANI ATAMASI İÇİN GİRİŞİMLER DEVAM EDİYOR

Konuyla ilgili Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Abdulkadir Yetişgin yaptığı yazılı açıklamada; Hastanemizde görevli Gastroenteroloji Uzmanı; Pazartesi- Çarşamba ve Cuma günleri Endoskopi, Salı ve Perşembe günleri ise poliklinik yapmaktadır.

Türkiye’de çok az sayıda hastanede bulunan bu branş dalı eksikliği giderilmesi ile hastanemizde tedavileri yapılan hastalarımız il dışına gitmekten kurtulmuştur.

Gastroenteroloji Uzmanı Mayıs ayı içinde 2 gün izin kullanmış izin süresinde hasta alınamayacağı ilgili alanlara bildirilmiş ve hastalar mağdur edilmemiştir. İlgili uzmanın ani gelişen sağlık sorunu nedeni ile 20 – 21 Mayıs 2014 tarihlerinde ise istirahat raporu aldığından duyuru ve önlem imkânı olmamış ve hizmet verememiştir. Ancak, 22 Mayıs 2014 tarihinden itibaren hastalarımıza hizmet vermeye devam edilmektedir.

Dünya Gastroenteroloji Birliğinin önerisi tüm dünya ülkeleri için geçerli olmak üzere her bir milyon nüfusa en az bir gastroenteroloğun düşmesi şeklindedir. Türkiye’de şu anda aktif çalışan gastroenteroloji uzmanı sayısı ihtiyacı karşılayamadığı bilinmektedir.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Gastroenteroloji uzmanı olmak üzere birçok daldaki ihtiyaçlar Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel sekreterliğine bildirilmiş olup, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine mevcut Gastroenteroloji uzmanı dışında atama yapılması için girişimler devam etmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık