Ana Sayfa Eğitim İl Milli Eğitim Müdürü Şahin, okul inşaatlarını inceledi

İl Milli Eğitim Müdürü Şahin, okul inşaatlarını inceledi

İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, Karaali bölgesinde yapımı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2011 Cuma 10:02
İl Milli Eğitim Müdürü Şahin, okul inşaatlarını inceledi
İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Hanifi Şahin, Karaali bölgesindeki okullara giderek, yapımı devam eden okul çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kentteki derslik açığının kapatılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden Şahin, hayırsever vatandaşların da kendilerine derslik açığının kapatılması konusunda destek vermesini istedi.


Şahin, Şanlıurfa'nın derslik ihtiyacının Türkiye ortalamasına ulaşabilmesi için 6 bin 653 dersliğe daha ihtiyacı bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti:


''Şanlıurfa, toplam öğrenci nüfusu itibariyle Türkiye'nin 4. büyük ili konumundadır. Şu an ilimizin her bölgesinde okul inşaatlarımız devam ediyor. Bu inşaatlar önümüzdeki eğitim öğretim yılına yetişecektir. Şu anda 2 bin 60 derslik, 260 lojman, 7 pansiyon, 6 spor salonunun yapım çalışmaları sürüyor. Ben buradan tüm hayırsever vatandaşlara sesleniyorum mezar taşına adını yazdırmadan önce okul tabelasına adını yazdırsın. Eğitime gönül vermiş tüm hayırseverlerimizi okul yaptırmaya davet ediyorum. Eğer kalkınmak istiyorsak bunun yolu da ancak eğitimden geçer. Okul yaptırma talebinde bulunan vatandaşlarımıza da her türlü kolaylığı sağlamak için seferber olacağız.'' 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık