Ana Sayfa Dünya İL MÜDÜRÜMÜZ DEMİRKOL, VAKIF MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

İL MÜDÜRÜMÜZ DEMİRKOL, VAKIF MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz (ASPİM)  Murat Demirkol, Sosyal Hizmet Merkezi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürleri ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2016 Perşembe 16:46
İL MÜDÜRÜMÜZ DEMİRKOL, VAKIF MÜDÜRLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

ASP İl Müdürümüz Murat Demirkol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmet Merkezleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürleri ile bir araya gelerek, terör unsurları ya da iç savaş nedeniyle yurtlarından göç etmek zorunda kalan aile ve bireylerle ilgili istişare toplantısı yaptı.

ASP İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, İl Müdür Yardımcıları, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürleri katıldı.

“ Terör unsurları ya da iç savaş nedeniyle yurtlarından göç etmek zorunda kalan ailelere yapılması planlanan yardımlar, ülkemize göç eden yabancılara yönelik verilen hizmetler kapsamında gerçekleştirilen yardım türleri ve karşılaşan zorluklar, terör mağdurlarına yönelik verilen hizmetler kapsamında gerçekleştirilen yardım türleri ve karşılaşan zorluklar, ASPİM, SHM ve SYDV arasında vaka bilgi paylaşımı, ASPİM, SHM ve SYDV arasında daha hızlı bili alışverişi amacıyla koordinasyon geliştirme iletişim kanalları oluşturulması” konular ele alındı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, Cizre, Sur, Nusaybin ve Silopi’de ’de yaşanan terör olaylarından dolayı memleketlerini terk eden vatandaşlarımıza yönelik neler yapabiliriz nedeni dolayısıyla Sosyal Hizmet Merkezi ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürleri ile bir araya geldik. Yapacağımız çalışmalar sadece Doğu ve Güneydoğu Bölgesinden kentimize göç eden vatandaşlarımız için değil, yaklaşık 6 yıldır komşu ülkemiz Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı ülkemize göç eden misafirlerimiz içinde çalışmalar yapmaktayız” dedi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star