Ana Sayfa Urfa Haberleri İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NDEN SERGİ

İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NDEN SERGİ

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği öğrencilerinden “Kur’an ’da özlü sözler” konulu sergi düzenlendi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2014 Çarşamba 10:25
İLAHİYAT FAKÜLTESİ’NDEN SERGİ

İlahiyat Fakültesi 4.sınıf öğrencileri medya ve iletişim dersi içeriğinde düzenlemiş oldukları sergi, üniversitenin Osmanbey Yerleşkesi merkezi kafeteryada gerçekleşti. Sergiye Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, üniversite öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. Serginin içeriği hakkında bir açıklama yapan İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç.Dr. Mahmut Öztürk ;

“Bizim öğretilerimize göre Allah’ın hem sözlü ayetleri hem de tabiattaki ayetleri var. Bu sergi kapsamında Allah’ın kulları ile olan iletişimine bir örnek olmak üzere Kur’andaki yazılı ayetler ile tabiattaki yine Allah’ın ayetlerini bir araya getirip bir sergi ortamında izleyicilere sunmak istedik. Gayemiz tefekkür ederek Kur’an-ı okurken tabiatı izleyip Kur’anın ayetlerini hatırlamak, hayatımıza bu bakış açısı ile yeni bir ivme kazandırmaktır. Bizler her baktığımız objelerde Allahtan bir iz bir nişane bulabileceğimizi düşünüyoruz. Sergiyi gezenlerin hayatlarında olumlu yönde değişikler olması ve tefekkür niyetiyle Allah’ın ayetlerini hatırlaması en büyük dileğimizdir.” Dedi.

51 adet tablonun sergilendiği etkinlik bir hafta boyunca ziyaretçilere açık kalacak.

YORUMLAR
  • yorum2014-12-26 08:29:04Ümit Çiçek

    İlahiyat 4.sınıf değil, "İlk Öğretim Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği 3. sınıf Öğrencileri" olacak.

  • yorum2014-12-26 00:57:54halil akçal

    ALLAH HOCAMIZDAN RAZI OLSUN ÇOK FAYDALI BİR ÇALIŞMA OLDU

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık