Ana Sayfa Urfa Haberleri İLÇE JANDARMA KORUCULARI UNUTMADI

İLÇE JANDARMA KORUCULARI UNUTMADI

Viranşehir İlçe Jandarma Komutanlığı Ramazan’da köy korucularını unutmadı. Viranşehir köy korucuları onuruna verilen iftar yemeği ilçede faaliyet gösteren bir otelde yapıldı.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2014 Çarşamba 14:55
İLÇE JANDARMA KORUCULARI UNUTMADI

Verilen iftar yemeğine Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Kaplan, İlçe Tabur Komutanı Veli Hakan Değer, İlçe Emniyet Müdürü v Selami Ermiş ile köy korucuları katıldı. Köy korucularının yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde bir konuşma yapan İlçe Jandarma Komutanı Tuncay Kaplan şunları dile getirdi: “ Sayın Kaymakamımızla bu programı yapmayı daha önce planlamıştık; nasip bu güneymiş. Davetimize icabet ettiğiniz için hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Sizin nasıl bir hizmet ifa ettiğinizi biliyoruz. Hiçbir zamanda unutmuyoruz. Devlet sizin hizmetlerinizi hiçbir zaman unutmaz. Dün olduğu gibi bu günde zor günlerde bizimle birlikte olacağınızdan asla şüphemiz yok. Sizin vatanınıza ve milletinize olan sevginizi kimse sorgulayamaz. İnşallah bundan sonra da çeşitli vesileler bir araya geliriz” dedi.

İftar Programına katılan Viranşehir Kaymakamı Muhammed Lütfi Kotan, iftar programının önceden planlandığını ama bu güne nasip olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti: “Bizim nezdimizde yerinizin farklı olduğunu bilmelisiniz. Her ne kadar yüz yüzü gelemesek de bizim için korucularımızın büyük bir önemi vardır. Ülkemizde son dönemde maalesef kara bir propaganda yürütülüyor. Başka amaçlara matuf, karalama niyeti ile korucuların suça karıştıkları noktasında haberler yapılıyor. Devletin silahı ile bir takım olumsuz işlere karıştıklarına dönük haberle korucuların aleyhine olumsuz bir hava oluşturmaya çalışan çevreler var. İşin içinde olan bizler bunun böyle olmadığını biliyoruz. 70 bine yakın korucu içinde, her kalabalık kitlede, olabileceği gibi 5 tane, 10 tane, 20 tane suça bulaşmış kişiler olabilir. Bu bütün korucuları suçlamayı gerektirmez. Bizler korucuların ne kadar iyi olduklarını, vatanlarına ve milletlerine ne kadar bağlı olduklarını biliyoruz. Yaptıkları görevin tarihsel bir öneme sahip olduğunu biliyor, bunu değerlendiriyor ve takdir ediyoruz. Zahmet edip geldiğiniz için sizlere tek tek teşekkür ediyorum. Devletin zor gününde yanında olduğunuz, Devlet ise daima yanınızda olacaktır” dedi.

İftar yemeğinin ardından Kaymakam Kotan ve beraberindekiler köy korucuları ile çay içip sohbet etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık