Ana Sayfa Urfa Haberleri İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN DARP EDİLMESİ KINANDI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN DARP EDİLMESİ KINANDI

Şanlıurfa'nın Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı’nın makamında darp edilmesi, yapılan basın açıklaması ile kınandı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2014 Perşembe 08:58
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN DARP EDİLMESİ KINANDI

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı'nın makam odasında okul taşımaları konusunda tartıştığı bir kişi tarafından darp edilmesi, yapılan kitlesel basın açıklaması ile kınandı. Siverek Kaymakamlığı önünde bulunan Lezgo'nun Parkı'nda yapılan basın açıklamasına eğitim sendikaları, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve halk katıldı.

Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun tarafından okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bugün mesai saatleri içerisinde tabelasında 'Hükümet Konağı' yazan binanın içerisinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve bir ilkokul müdürümüz kaba kuvveti kendinde hukuk getirenler tarafından çirkin, bir o kadar hayasız bir saldırıya maruz kalmışlardır. Bu çirkin saldırıyı nefretle, şiddetle kınıyor, lanetliyoruz"

Saldırının daha önce okulları uzun namlulu silahlarla basan zihniyetin bir devamı olduğu vurgulayan Coşkun, "Kendisini devlet gücünün üzerinde gören 'burada devlet de benim, kanun da benim' diyen bu haddini bilmez zihniyet ilçemizde devlet kurumlarında vatandaşa hizmet üretmeye çalışan kamu çalışanlarını da büyük bir risk altında tutmaktadır. Bu durumun yegane sebebi devlet otoritesini tesis etmekten ve devlet hukukuna işlerlik kazandırmayan bizatihi devletin kendisidir. Kanunların ve meşruiyetin kendisine hak olarak tanımadığını, kanun dışı ve kaba kuvvete dayalı yollara başvurarak almaya çalışan ahlak ve akıl yoksunu kişiler ve gruplar bu memleketin ismini lekeledikleri gibi memleketine samimi bir şekilde hizmet etmeye çalışanları da mağdur etmektedir. Devlet, çalışanına yapılan her türlü saldırıyı kendisine yapılmış kabul etmedikçe ve hesabını sormadıkça devlet vasfını kazanamayacağı gibi 'devlet benim' diyenlerin de ekmeğine yağ sürmeye devam edecektir. Bu gerçekten hareketle artık sesimizin ulaştığı herkese ve her kesime haykırıyoruz; 'ya devlet başa, ya kuzgun leşe'" dedi.

Coşkun, açıklamasını şöyle tamamladı: "Bizler Siverek halkı ve eğitim camiası olarak bu tür saldırılar karşısında hukuktan ve adaletten taviz vermeden dik duracağız. Şiddeti, her türlü gayri ahlaki yöntemi kendisinde hukuk haline getirenler karşısında geri adım atmayacağız. Hiçbir saldırı, bizi hukuk ve temiz ahlaktan yana olmaktan alıkoyamayacaktır. Tehditlere ve ahlaksız saldırılara boyun eğmeden şehrimize ve milletimize samimi duygularla hizmet vermeye devam edeceğiz. Çirkin saldırıya uğrayan Milli Eğitim Müdürümüz Suat Yapıcı, Vakıf İlkokulu Müdürümüz Celal Koç ve bütün eğitim camiasına geçmiş olsun dileklerimizi bildiriyor, konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı, yetkili makamlardan gereğinin yapılmasını beklediğimizi ifade ederek saldırıyı nefretle kınıyor ve lanetliyoruz."

Yapılan basın açıklamasının ardından beş dakikalık oturma eylemi yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık