Ana Sayfa Urfa Haberleri İlçe müdürü olayı yalanladı

İlçe müdürü olayı yalanladı

Viranşehir ilçe nüfus müdürü Turan, basında çıkan iddiaların asılsız olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2015 Çarşamba 13:33
İlçe müdürü olayı yalanladı

10 Ocak 2015 tarihinde Ulusal ve Yerel Basında çıkan “Kürdistan İsmine İkinci Yasak” haberi üzerine Viranşehir Kaymakamlığı İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan bir açıklamada bulundu. Turan haberin asılsız olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Dicle Haber Ajansı’nın servis ettiği haber kesinlikle asılsızdır. Mazlum Erol isimli vatandaş 24 Aralık 2014 tarihinde İlçe Nüfus Müdürlüğü’ne müracaat ederek kızının ismini Kürdistan olması talebinde bulunmuştur. Dairedeki nüfus memurumuz tarafından isim babanın talebi doğrultusunda tescil edilmiş, fakat nüfus kâğıdı tükendiği için baba Mazlum Erol’a nüfus kâğıdı verilememiştir.

 TESCİL İŞLEMİ ESNASINDA OLURDU

Mazlum Erol kızının ismini tescil ettirirken hiçbir problem yaşamadığı halde daha sonra memurumuzun baskısı ile kızının isminin değiştirilmesini istediğini beyan etmiştir. Bu beyan gerçeği yansıtmamaktadır. Tescil edilmiş bir isimi tekrar değiştirmek mümkün değildir. Kaldı ki mahkeme kararı olmadan değişiklik yapılması da mümkün değildir. Nüfus Müdürlüğümüzce

Tescil işlemleri gerçekleştirilen vatandaşımızın nüfus cüzdanını Türkiye’nin herhangi bir nüfus müdürlüğünden rahatlıkla çıkartabileceği hususunda memur tarafından gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

BİRKAÇ AİLE TESCİL ETTİ SORUN YAŞAMADI

 Baba mazlum Erol daha sonra Nüfus Müdürlüğümüze müracaat etmiş resmi olarak tescil edilmiş olan kızına nüfus kâğıdı çıkartmak istemiştir. Nüfus memuru Erol’a nüfus cüzdanları tükenmiş olduğu için İlçede hiç kimseye nüfus cüzdanı verilemediği beyanında bulunulmasına rağmen Erol nüfus memuruna hakarette bulunmuş, hazır bulunmadığım halde şahsıma da küfür etmiştir. Oysa olay basına farklı şekilde aksettirilmiş, Mazlum Erol’un kızına Kürdistan ismi vermek istemesi reddedilmiş, bundan dolayı da hakarete maruz kalmış” şeklinde çarpıtılmıştır. Oysa hakarete uğrayan ben ve benim memur arkadaşımdır. İlçemiz Nüfus Müdürlüğünde birkaç ailenin çocuklarına Kürdistan ismi Nüfus Müdürlüğümüzce tescil ettirildiği halde hiçbir sorun yaşanmamıştır. Yapılan bu haber bizim tarafımızdan kabul edilecek bir şey değildir basın bunu araştırmadan neye istinaden haber yaptığını bilmiyorum.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star