Ana Sayfa Eğitim İlci TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışını yaptı

İlci TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışını yaptı

Sosyal Bilimler Lisesinde öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, “Hayallerinizden ve amaçlarınızdan asla vazgeçmeyin."

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2013 Çarşamba 01:43
İlci TÜBİTAK Bilim Fuarının açılışını yaptı

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan Protokol kapsamında bilim kültürünün geliştirilmesi çerçevesinde Şanlıurfa Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerince hazırlanan TÜBİTAK Bilim Fuarının açılı yapıldı.Açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci’nin yanı sıra, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Nusret Urmak, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Öğretmenler veliler ile öğrenciler katıldı.

 

Zorluklar sizleri yıldırmasın

 

Toplam 22 projeden oluşan Bilim Fuarı açılışında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci,TÜBİTAK Bilim Fuarının açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Çocuklara fırsatlar verildiğinde gayet başarılı çalışmaların ortaya çıkabileceğini belirten Müdür İlci,şöyle konuştu:

 

“Geleceğimizin teminatı gençlerimizdir. Çocuklar görüyorum ki her biriniz değerli hocalarınız eşliğinde, gayret sarf ederek bir şeyler yapmaya çalışmışlar. Hepinizi ben yürekten tebrik ediyorum. Hayallerinizden ve amaçlarınızdan asla vazgeçmeyin. Önünüzü çıkacak olan zorluklar sizleri yıldırmasın. Sizler, bizim geleceğimizsiniz. Umuyorum ki yine sizler geleceğin başarılı fizikçileri, kimyacıları, biyolojicileri değerli bilim insanları olacaksınız. İlgi ve yetenek alanlarınızı hem geliştirme hem de sergileme fırsatı bulduğunuz bu tür fuarlar sizler için çok önemlidir. Gerçekten çok hoş çok güzel projeler gerçekleştirmişler bir taraftan Şanlıurfa’nın tarihi diğer bir taraftan güneş enerjileri panelleri hepsini bir arada görmek bizleri mutlu etti. Bundan dolayı çocuklarımızın geleceğe güvenle baktıklarını geleceğe daha iyi hazırlandıklarını görmek bizi sevindiriyor. Bu anlamda bu farının hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarımı, idareci arkadaşlarımı ve öğrencilerimi ve ailelerimizi  bir kez daha kutlamak istiyorum.”

 

Fuarı gezen İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, öğrencilerden yapmış oldukları projeler hakkında bilgi aldıktan okuldan ayrıldı.Sosyal Bilimler Lisesi TÜBİTAK Bilim fuarının 3 gün açık kalacağı belirtildi.

 

 

 

kaynak: sanliurfaolay.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık