Ana Sayfa Eğitim İlk Ders ‘Darbe Girişimi’ Oldu

İlk Ders ‘Darbe Girişimi’ Oldu

614 bin öğrencinin ders başı yaptığı Şanlıurfa’da öğrencilere öğretmenleri tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine yönelik ders işlendi.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2016 Pazartesi 14:23
İlk Ders ‘Darbe Girişimi’ Oldu

Karaköprü bölgesinde bulunan Alibaba İlkokulu’nda düzenlenen törene Vali Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, çok sayıda kurum amiri, veliler ve öğretmenler katıldı. 

Açılış programı saygı duruşu, İstiklal Marşı ve şiirlerle başladı. Sınıflara geçen öğrenci ve mülki amirlere 15 Temmuz darbe girişimini anlatan slayt gösterimi yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, 2016-2017 eğitim – öğretim yılının tüm eğitim camiasına başarılar getirmesi temennisinde bulundu. FETÖ Terör Örgütünün organizasyonuyla ile darbe teşebbüsünün gerçekleştirildiğini hatırlatan İlci,”Bu darbe girişimi sırasında canlarını siper ederek şehit olan ve yaralanan vatandaşlarımız oldu. Ülkemiz 15 Temmuz gecesi siyasi tarihinde en büyük ve en kanlı ihanet girişimine maruz kalmıştır; ama millet ülkesine kararlı bir şekilde sahip çıkmıştır."dedi.

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, 2016 / 2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın öğrencilere başarılar getirmesi dileğinde bulundu. Tuna, 15 Temmuz’un sadakatle ihanetin ak ile karanın ayrıldığı bir gün olduğuna dikkat çekti. Tuna, şöyle konuştu:”Çocuklarımıza sadakati anlatırken içinde doldurmamız gerekir.  Milli iradenin ve Türkiye büyük millet meclisini bombalayan hakka tapan milletin üzerine kurşunlar yağdıran karanlık zihniyetlere karşı aydınlık fikirli, güzel gönüllü, manevi değerlerle donanınmış siz eğitimcilerin hünerli elleriyle olacaktır."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık