Ana Sayfa Urfa Haberleri İlk toplantı gençlerle

İlk toplantı gençlerle

BŞB Celalettin Güven, gençlerle bir araya geldi

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2015 Cuma 11:55
İlk toplantı gençlerle

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, yılın ilk toplantısını üniversiteli gençlerle gerçekleştirerek, “Bu gün toplumumuz çok daha bilinçli, gençlerimiz çok daha çalışkan ve devletimiz sizlerle çok daha güçlü” şeklinde konuştu.

Gençlerle birlikte gerçekleştirdiği toplantıda; Gençlerin yeni yılını kutlayan ve başarılı bir yıl geçirmeleri temennisinde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, “İslam Coğrafyası için 2015; barışın, huzurun ve kaynaklarımıza sahip çıktığımız. Birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğimiz yıl olur. Bunun için dua ediyorum. Hepinize yeni yılda başarılar dileyerek derslerinizde ve öğrenim hayatınızda başarılar diliyorum. Sizler için en önemli şey; derslerinize çalışarak sınıfı geçip iş hayatına birikimli bir şekilde hazırlanmaktır. Bu gün toplumumuz çok daha bilinçli, gençlerimiz çok daha çalışkan ve devletimiz sizlerle çok daha güçlü” dedi.

Türkiye’de bölgedeki yaşanan olumsuz gelişmelere rağmen gençlerin bozulmadan Türkiye’nin menfaati uğrunda çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Başkan Güvenç, “Üniversitede birbirinizi sevin, bir arada olarak diğer gençlik dernekleriyle birlik ve beraberlik içerisinde olun. Dil, ırk ve mezhep farklılıklarını gözetmeksizin bütünleşin” dedi.

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Başkan Güvenç, gelişeme açık olmalarını ve kendilerini sürekli geliştirmeleri tavsiyesinde bulunarak, “Yabancı dilinizi ve eğitiminizi geliştirin. Artık yeni düzende nitelikler konuşuyor. Çok sayıda yetişmiş ve eğitimli insan kaynağımız var. Artık dönem rekabet devri. Projelerimizle, yabancı dilimizle ve eğitimizle; kişisel gelişimimizi ileriye götürerek, avantaj elde etmemiz lazım. Onun için herkesten çok çalışıp bir saniyenizi bile boşa geçirmemeniz gerekiyor. Allah yardımcınız olsun diliyorum, bizim cebimiz, yüreğimiz ve gönlümüz her zaman sizlere açık” şeklinde konuştu.

Sorunlarını rahatlıkla aktarabildikleri ve gençlere verdiği önemden dolayı Başkan Güvenç’e teşekkür eden Mostar Gençlik Federasyonu Şanlıurfa Temsilcisi Mazhar Duval, “Üniversite öğrencileriyle şuanda farklı işlerle değil etkinlik ve faaliyetlerimizle bir farkındalık yapmaya çalışıyoruz. Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum, inşallah ilerleyen dönemlerde hep birlikte olacağız” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2015-01-02 14:22:03urfalı

    sayın başkanım şehir cocugu ac bırak belediyeye köylüleri koymayı birazda şehir çoçuklarıyla ilgilenin

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star