Ana Sayfa Urfa Haberleri İLLA BİRİLERİ Mİ ÖLMELİ?

İLLA BİRİLERİ Mİ ÖLMELİ?

Şanlıurfa’nın en işlek ve en tehlikeli caddelerinden biri kadri Eroğan Caddesi. Araç sirkülâsyonunun bir hayli fazla olduğu caddede hemen hemen her hafta bir kaza görebilmek mümkün. Vatandaşın trafik lambalarının süresi konusunda görmezden gelindiği caddede yolun asıl sahibi olan yayalar şikayetçi.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2014 Cuma 09:54
İLLA BİRİLERİ Mİ ÖLMELİ?

Şanlıurfa’nın en merkezi, en işlek ve en tehlikeli caddesi. Bu kadar en’i içerisinde barındıran bir cadde gönül ister ki en kazasız ve en kullanışlı caddesi olsun. Yalnız gelin görün ki bu sadece bir umut’tan ibaret.

Sebebine gelince burada vatandaş göz ardı edilmiş her şey araç trafiğine göre düzenlenmiş. Caddenin geniş olması araçların daha rahat hareket etmesini sağlarken, vatandaşın karşıdan karşıya geçmesini bir hayli zorlaştırıyor.

 

Sorun sadece bununla da kalmıyor. Trafik lambalarının süresi de araçlara göre ayarlanmış. Vatandaşa mesafesi fazla olan yoldan geçiş için 10 saniye verilirken, araçlara verilen süre ise neredeyse 1.5 dakika. Hal böyle olunca genci, yaşlısı, erkeği, kadını 10 saniye içinde ya koşarak karşıya geçmek zorunda kalıyor ya da araçların arasında kendini buluyor.

 

İşin enteresan tarafı bu noktada yayanın düşünüldüğü hiçbir şey yapılmıyor.  Özellikle ziraat bankasının yenilendiği dönemde yolun daha da genişleyeceği öngörülmüş, bununla birlikte yayanın geçişi için daha fazla sürenin verileceği tahmin edilmişti. Banka inşaatı tamamlandı vatandaşa sadece haddinden fazla bir kaldırım kaldı. Yani geçiş için yine bir şey düşünülmedi.

 

Kaza olma riski göz önüne alındığında yetkililerin bu noktada acil çözüm planı uygulamaları gerekiyor. Geçtiğimiz gün yaşanan ve şanslı olarak atlatılan kaza, bu gibi olayların her an olma ihtimalinin habercisi konumunda.

 

Her gün birkaç kez kullandıkları caddeden her türlü tehlikeyi göze alarak geçen vatandaş ise duruma tepkili.

Video Yükleniyor

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık