Ana Sayfa Güncel İmam, Bunu Yaparsa!

İmam, Bunu Yaparsa!

Şanlıurfa'da fahri bir imamın, görev yaptığı caminin üst katındaki derneğe ait lojman binası ile taziye evinin klima, elektrik malzemeleri ve minaresini alıp ortadan kaybolduğu iddia edildi.

Giriş Tarihi: 17 Haziran 2011 Cuma 22:19
İmam, Bunu Yaparsa!
Alınan bilgiye göre, Osmanlı Mahallesi'nde vatandaşların inşa ettiği Abdülkadir Geylani Camisi'nde yaklaşık 5 yıl önce fahri imam olarak görev yapmaya başlayan İbrahim T, geçen hafta caminin yıkılma tehlikesi olduğunu ileri sürerek, caminin üst katında bulunan Eyyüp Nebi Eğitim Kültür Yardımlaşma Dayanışma ve Yaşatma Derneğine ait lojman binası ve taziye evinin birkaç kliması ile elektrik malzemeleri ve demirden yapılmış birkaç metrelik minareyi geçici olarak başka yere götüreceğini söyleyip, bir araca yükledikten sonra mahalleden ayrıldı. İbrahim T'den bir süre haber alamayınca şüphelenen mahalleli, durumu muhtara ve müftülüğüne bildirdi. Yapılan incelemenin ardından ibadetin aksamaması için Şanlıurfa Müftülüğünce camiye geçici olarak bir imam görevlendirildi.

Mahalle sakinlerinden Lütfü Modanlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, klima ve malzemeleri alan imamın ortadan kaybolduğunu ileri sürerek, malzemelerin de bir an evvel bulunup, yerlerine konulmasını istediklerini dile getirdi. İl Müftülüğü yetkilileri ise söz konusu caminin müftülükte kaydının bulunmadığını, çalındığı öne sürülen malzemelerin de derneğe ait olduğunu öğrendiklerini belirterek, bu konuda açıklama yapmak istemediklerini bildirdi.
(sabah.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star