Ana Sayfa Urfa Haberleri İNŞALLAH BİRİ DÜŞÜP ÖLMEZ

İNŞALLAH BİRİ DÜŞÜP ÖLMEZ

Şanlıurfa’nın paşabağı mahallesinde bulunan cami mahalleliye yetmediği için yıkılmış yerine ise daha büyük bir cami yapılması kararı alınmıştı.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2015 Cuma 20:15
İNŞALLAH BİRİ DÜŞÜP ÖLMEZ

Şanlıurfa’nın paşabağı mahallesinde bulunan cami mahalleliye yetmediği için yıkılmış yerine ise daha büyük bir cami yapılması kararı alınmıştı.

Hatta caminin temelini atmaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç ve İl Müftüsü İhsan Açık ta katılmıştı.

Hızlı bir çalışma ile caminin inşaatı bitme noktasına geldi. Kısa bir zaman içerisinde de cami ibadete açık bir hale gelecek.

Camiyi görüntülemek için gittiğimiz mahallede malum görüntüler yine gözümüze çarptı. Daha önceki haberlerimizde birçok kez dile getirdiğimiz iş güvenliğine cami inşaatı yapılırken de dikkat edilmediğini gördük.

Minarede çalışan işçiler tahtaları birleştirerek oluşturdukları ve kendilerine merdiven yaptıkları iskelede can güvenliğini düşünmeden çalışıyorlar.

Kimi sıva yapıyor. Kimi ise duvarı boya yapıyor.

Taşeron bir firmada çalıştıklarını öğrendiğimiz işçilerin bu şekilde çalışmalarına nasıl izin verildiğini anlamak ise mümkün değil.

Görünen o ki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in birçok kez dile getirdiği iş güvenliğine sorumlulukları alanında olmasına rağmen hiç bir kurum dikkate almıyor. Şayet dikkate alınmış olsaydı şehrin görünür yerinde yapılan bu inşaattaki işçilerin bu şekilde çalışmasına veya çalıştırılmasına izin verilmezdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star