Ana Sayfa Urfa Haberleri İnsanı Yardım Platformu Koordinatörü, Vali Dalmaz'ı Ziyaret Etti

İnsanı Yardım Platformu Koordinatörü, Vali Dalmaz'ı Ziyaret Etti

Şanlıurfa STK İnsani Yardım Platformu başkanı Osman Gerem ve Platform üyesi Yusuf Mert, Gaziantep'te merkezi bulunan Suriye Koordinatör Valiliği'ni ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2013 Pazartesi 16:12
İnsanı Yardım Platformu Koordinatörü, Vali Dalmaz'ı Ziyaret Etti

Osman Gerem, Koordinatör Vali Veysel Dalmaz ile yapılan görüşmede, mülteci kampında ve illerde bulunan Suriyeli sığınmacıların eğitimiyle ilgili sıkıntılarını iletti. Eğitim merkezleri ve sağlık alanındaki sorunları anlatan Gerem, Suriyeli vatandaşların eğitiminde görev alan öğretmenlerin maaş sıkıntılarının olduğunu ve sağlık alanında ise muayene olup ilaç alamadıklarını söyledi.

Ziyaret ile ilgili olarak açıklamada bulunan Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, "Sivil toplum örgütlerimizin bu anlamda Suriye sürecinde Suriye'ye katkıları takdire şayandır. Kilis, Hatay, Gaziantep ve Şanlıurfa'da bulunan STK'lar taşın altına ellerini koyarak, bu hizmeti yapıyorlar. Burada, vatandaşlarımızın yardımseverliğinin de altını çizmek gerekiyor. Canla başla yardım ediyorlar. STK'lar da yanı başlarında cereyan eden bu hadiselere duyarsız kalmıyor ve onlarda canla başla çalışıyorlar. STK'lar sayesinde Türkiye bu yükün altından daha kolay kalkabiliyor. STK'lar olmazsa Türkiye bu 400 bin kişiyi bulan sığınmacılar yükü altında baş etmesi daha zordu. Bu yardım ağı sayesinde toplumsal sorunları yaşamadan geçirmiş oluyoruz.Suriye'ye gönderilen yardımların, çok büyük katkısı var. Hepsinden Allah razı olsun. Ben buradan hayırsever tüm halkımıza da sizin aracılığınız ile teşekkür etmek istiyorum" dedi.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star