Ana Sayfa Ekonomi İp Cambazı değil, inşaat işçisi

İp Cambazı değil, inşaat işçisi

Şanlıurfa'da inşaatlarda çalışan, inşaat işçileri 100 metre yükseklikte, adeta ölüme meydan okurcasına ekmeklerini hayatları pahasına kazanmaya çalışıyorlar

Giriş Tarihi: 29 Mart 2011 Salı 22:40
İp Cambazı değil, inşaat işçisi
İnşaat sektörü Şanlıurfanın en etkin sektörlerinden biri Her gün bir yeni yapının inşasına başlanan kentte yapıların fiyatları yükselirken işçiler ise can güvenliği dahi olmadan çalışmaya devem ediyor İşte her mahallede açıkça görebileceğiniz örneklerden biri.

Her gün başka inşaat firmasının eklendiği Şanlıurfa'da en yoğun sektörlerden biri de inşaat sektörü. Kazandıran karlı bir sektör olarak tercih edilen, taleplerle doğru orantılı olarak da büyüyen bu sektörden bir çok kişi kazanç sağlıyor. Bunlardan biri de inşaat işçileri. Fakat onlar ekmeklerini her  gün hayatları pahasına kazanıyorlar. Metrelerce yükseklikte bile, can güvenliği olmadan çalışmak zorunda kalan birçok işçi için her inşaat bir ekmek kapısı olduğu kadar, aynı zamanda bir risk kapısı da. Yüksek fiyatlarla satışları yapılan bu dairelerin her birinde her an bir işçi ölümle burun burana kalabiliyor. Haber fotoğrafında da örneğinin açıkça görüldüğü gibi metrelerce yükseklikte adeta cambazlık yapan bu işçilerin iş güvenliği ise sağlanmıyor.
(Edessa TV) 

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık