Ana Sayfa Urfa Haberleri İpekyol Gazetesi kuruluşunun 1. yılını kutladı

İpekyol Gazetesi kuruluşunun 1. yılını kutladı

Şanlıurfa'da yayın yapan İpekyol Gazetesi, kuruluşunun birinci yılını kutladı.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 00:59
İpekyol Gazetesi kuruluşunun 1. yılını kutladı
Otel El Ruha'da düzenlenen törene Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Pala, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Yavuz, İl Müftüsü Ramazan Tahiroğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile basın mensubu ve gazetenin okuyucuları katıldı.

''İpekyol Gazetesi ilkeleri''nin yer aldığı sinevizyon gösterisiyle başlayan etkinlikte konuşan İpekyol Gazetesi imtiyaz sahibi Mehmet Pala, yayın anlayışlarına değinerek, ''Gazete İpekyol, yaşadığımız yerin; kanın dökülmediği, söze itibar edildiği, paylaşımın ve dayanışmanın sağlandığı, insanın insana kurt olmadığı, kardeş olduğu bir şehir, bir kent olmasını istemektedir. İslami ve insani duygularla, düşüncelerle yayın hayatına devam eden Gazete İpekyol, hakka tanıklığı, adil şahitler olarak yapmayı istemektedir'' dedi.


İpekyol Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Arısüt de yayın hayatına 1 yıl önce başladığını hatırlattığı konuşmasında, şunları kaydetti:


''Bu süre içerisinde, edindiğimiz 'inandırıcılık' gibi çok büyük bir sermayeye sahip olduğumuzu özellikle belirtmek isterim. Çünkü para karşılığında haber yapmadık, para karşılığında haberden vazgeçmedik, ne pahasına olursa olsun haber kaynaklarımızı deşifre etmedik. Bu nedenle haksızlığa neden olduğu için haber yaptığımız insanlar dahil o günkü kızgınlıkları geçtikten sonra 'güvenilir bir gazete' olduğumuz konusunda hak verdiler. Haksızlık kendisine yapıldığında veya herhangi bir haksızlığa şahit olduğunda ilk çaldığı kapı İpekyol oldu. İşte bu paha biçilemez 'inandırıcılık sermayesini' edinmekte çok büyük katkısı olan yönetim ve yayın kurulu üyelerimizi, editörlerimizi ve tüm destekçilerimizi huzurlarınızda şükranla anmak istiyorum.''


Törende Vali Celalettin Güvenç ve AK Parti Milletvekili Kaçar da birer konuşma yaptı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star