Ana Sayfa Ekonomi Iraklı İşadamlarıyla 200 Milyon Dolarlık Anlaşma Sağlandı

Iraklı İşadamlarıyla 200 Milyon Dolarlık Anlaşma Sağlandı

Şanlıurfa’daki ihracatı geliştirmek, ihracat amaçlı yatırımları ve bu alanda istihdamı artırmakiçin, Iraklı İşadamlarıyla yaklaşık 200 milyon dolarlık anlaşma imzalandı.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2011 Cuma 11:27
Iraklı İşadamlarıyla 200 Milyon Dolarlık Anlaşma Sağlandı
Iraklı İşadamlarıyla 200 Milyon Dolarlık Anlaşma Sağlandı

 

Şanlıurfa’daki ihracatı geliştirmek, ihracat amaçlı yatırımları ve bu alanda istihdamı artırmak adına düzenlenen görüşmeler amacına ulaştı, Iraklı İşadamlarıyla yaklaşık 200 milyon dolarlık anlaşma imzalandı.

 

Şanlıurfalı işadamlarıyla Iraklı iş adamlarının ikili görüşmelerle iş birliği oluşturmasına yönelik olarak hazırlanan iş forumu ile kentimizden Irak’a, Irak’tan kentimize yapılabilecek yatırımlar için ön çalışmaların yapılması sağlandı. Şanlıurfa ile ırak arasında,  inşaat, sağlık gıda gibi değişik iş kolları ve sektörlerle yaklaşık 200 milyon dolarlık bir yatırım anlaşması imzalandı.

 

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası, Şanlıurfa Ticaret Borsası, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle yürütülen ŞİGEM projesi kapsamında, Irak’ın çeşitli kentlerinden gelen yaklaşık 30 kişilik işadamları heyeti Şanlıurfa’da düzenlenen iş forumuna katılmış ve iş forumunun hemen ardından işadamlarıyla ikili ilişkileri kuvvetlendirerek anlaşma zemini oluşturmuşlardı. Bu noktada Şanlıurfa’daki ihracatı geliştirmek, ihracat amaçlı yatırımları ve bu alanda istihdamı artırmak adına düzenlenen iş forumu amacına ulaşarak Iraklı işadamlarıyla yaklaşık 200 milyon dolarlık yatırım ve ticaret anlaşması imzalandı.

 

Şanlıurfalı işadamlarından edinilen bilgiye göre Irak'la olan ticaret ve yatırım hacmi adı geçen sektörlerle sınırlı kalmayacak, görüşmelerin ve mevcut pazar fırsatının değerlendirilerek yatırımların artarak devam edecek.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık