Ana Sayfa Dünya İran uçağı Diyarbakır`a indirildi, arandı

İran uçağı Diyarbakır`a indirildi, arandı

İran`dan Suriye`ye giden askeri nakliye uçağı Nükler Silah Taşıyor şüphesi ile Diyarbakır`a indirilip arama yapıldığı bildirildi.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2011 Çarşamba 23:00
İran uçağı Diyarbakır`a indirildi, arandı
İran`dan Suriye`ye askeri malzeme taşıdığı belirtilen bir kargo uçağında nükleer silah bulunduğu ihbarı üzerine Diyarbakır Havaalanı`na indirilip, aramaya alındı.

İran`dan Suriye`ye giden Antonov tipi kargo uçağı, nükleer silah bulunduğu iddiası üzerine Türk hava sahasına girdikten sonra Diyarbakır Havaalanı`na inmesi için uyarıldı.

2`nci Hava Kuvvet Komutanlığı 8`inci Ana Jet Üssü`nden kalkan 2 F-16 savaş uçağı eşliğinde Diyarbakır`a inen İran uçağı burada aranmaya alındı. Arama sırasında havaalanına Sivil Savunma ekipleri de geldi.

Uçakta arama çalışmaları sürdürülüyor.

İsrail donanması, dün Mersin limanına uğrayan bir gemiye Akdeniz`de el koyarak, Aşdod limanına çekmişti. Suriye`den yola çıktığı belirtilen gemide, Gazze`ye gideceği belirtilen tonlarca silah ve patlayıcı madde bulunmuştu.

Mersin bağlantısı üzerine İsrail, "Geminin Türkiye ile hiçbir ilgisi yok" açıklaması yaparken, Dışişleri de Türkiye`nin konuyla ilgili gereken araştırmayı yaptığını ifade etmişti.(Özgün Duruş)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık