Ana Sayfa Urfa Haberleri İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

31 ocak 2014 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda, tüm personelimize yönelik “Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Yasal Hak ve Sorumluluklar” eğitimi verildi.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2014 Pazartesi 11:15
İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ VERİLDİ

İl Müdürlüğümüzce, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında il ve ilçe müdürlüklerinde görev yapan tüm personeli “İş Sağlığı ve Güvenliği” eğitimine tabi tutarak konuyla ilgili bilinçlenmelerini sağladıklarını belirten İl Müdürü v. Murat Önen “Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün her aşamasında görev yapan personelimizin konuya çok duyarlı olduklarını gördüğümüz için çok mutluyuz. Güvenli işyeri ve sağlıklı iş ortamında riskleri minimuma indirmek, acil durum eylem planlarımızı yapmak ve gerekli tüm tedbirleri önceden almak için bu çalışmalarımıza azami önem ve dikkatle devam edeceğiz” dedi.

Üç gün sürecek eğitimde çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirilmesi, mesleki hastalıklar ile iş kazalarının önlenmesi amaçlanarak,  işyerlerindeki iş risklerinin belirlenerek analizlerinin yapılması ve olumsuzlukların önceden belirlenerek risklerin en aza indirilmesine yönelik tedbirlerin alınması sağlanmaktadır. İşyerlerinde acil durum eylem planlarının hazırlanarak gerekli tedbirlerin önceden alınması, çalışanlar arasından belirlenecek personele temel ilkyardım eğitimi verdirilerek, işyerlerinde ilk yardım personelinin bulunmasının sağlanması hedeflenmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star