Ana Sayfa Urfa Haberleri İŞ GÜVENLİĞİ KİMİN UMURUNDA?

İŞ GÜVENLİĞİ KİMİN UMURUNDA?

Ülkemizde iş güvenliği dikkate alınmadığından o kadar kişi yaşamını yitirdi ki bu konu son zamanların en fazla konuşulan konularından biri haline geldi.

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2015 Perşembe 06:29
İŞ GÜVENLİĞİ KİMİN UMURUNDA?

Ülkemizde iş güvenliği dikkate alınmadığından o kadar kişi yaşamını yitirdi ki bu konu son zamanların en fazla konuşulan konularından biri haline geldi. Yalnız pek ders çıkarmışa benzemiyoruz. Bir temizlik çalışanının çöp kamyonu üzerinde can güvenliğini düşünmeden çalışması bunun örneklerinden sadece biri.

Ülkemizde iş güvenliği ne işveren ne de işçi penceresinden bakıldığında pek dikkate alınmıyor.

Halen daha binalarda çalışan işçileri korumasız bir şekilde görebiliyoruz. Bu sadece inşaat alanında değil birçok alanda böyle. İşte size en basit örneği. Bir ilçe belediyesine ait temizlik personeli. Aracın arkasında ayakta durur bir vaziyette işini yapmaya çalışıyor.

Çöp aracı kimi zaman bariyer aşıyor, kimi zaman viraj alıyor. Kendisi ise bu durum karşısında pek te istifini bozmuyor. Zaman zaman araç seyir halinde araçtan inip çöpleri kamyona atıyor.

Acaba işini yaparken herhangi bir kaza olduğunda bana bir şey olur mu sorusunu kendisini sorduğu oluyor mu bunu bilemeyiz ama bildiğimiz bir şey var ki bu kişileri istihdam eden patronlar da bu tehlikenin pek farkında değiller.

Zaten ülkemizde iş güvenliği var mı yok mu bunun dahi çok fazla kişi farkında değil.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık