Ana Sayfa Ekonomi İş-Kur İş Verenleri Ziyaret Edecek

İş-Kur İş Verenleri Ziyaret Edecek

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre İşkur, işverenleri ziyaret ederek işgücü piyasasında ihtiyaç duyulan meslekleri yerinde tespit edecek.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2013 Perşembe 13:14
İş-Kur İş Verenleri Ziyaret Edecek

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü bünyesinde sahaya inen İMD’ler (İş ve Meslek Danışmanları) 15 Mayıs 2013 tarihinde başlayan işgücü piyasası talep araştırmasını 30 Haziran’a kadar Şanlıurfa ilinin tamamında gerçekleştirecek. Araştırma kapsamında İMD’ler, İşkur Genel Müdürlüğü’nden gelen istihdam uzmanları koçluğunda TÜİK’in belirlediği ve en az 10 ve üzeri kişiyi istihdam edebilecek 2 Bin 463 işyerini ziyaret edecek.


Şanlıurfa işgücü piyasasının fotoğrafının çekileceği bu araştırmayla işgücü piyasasının yapısı, iş sektörleri bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımı, eğitim ve beceri durumları, iş temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleriyle ildeki mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler değerlendirilecek.


“Her işsize ve her işverene bir danışman” sloganıyla yürütülen çalışmayla ilgili Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda, "Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüzün talimatlarıyla yapmakta olduğumuz işgücü piyasası talep araştırması sonucunda Şanlıurfa’da işgücü piyasasını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu araştırma sonucunda işgücü piyasasının arz ve taleplerini ele alıp aktif istihdam politikalarını ve özellikle işgücü yetiştirme kurslarını tespit edilen ihtiyaçlara şekillendirme hedefindeyiz. İş arayanlarla işverenleri buluşturan ve çalışmalarını aksatmayan tüm ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum’’ dedi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star