Ana Sayfa Türkiye İŞÇİLER BAYRAMLARINI KUTLUYOR

İŞÇİLER BAYRAMLARINI KUTLUYOR

Ankara'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Hak-İş ve Memur-Sen tarafından düzenlenen miting, katılımcıların Tandoğan Meydanı'nda yerini almasıyla başladı.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2012 Salı 10:40
İŞÇİLER BAYRAMLARINI KUTLUYOR
Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan katılımcılar, taleplerini içeren dövizler taşıyıp çeşitli sloganlar atarak Tandoğan Meydanı'na geldi. Katılımcılar, Degol Caddesi üzerinde oluşturulan polis noktasından üzerileri aranarak meydana alındı.

Tüm grupların alana girişinin ardından miting, mehter takımının gösterisiyle başladı.
Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan ve bağlı sendikaların yöneticileri alana girerken ellerindeki kırmızı karanfilleri alanda çalışan gazetecilere verdi ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Arslan ve beraberindekilere ''1 Mayıs maskotu'' da eşlik etti.
Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve bağlı sendikaların yöneticileri alana GMK Bulvarı üzerinden giriş yaptı. Gündoğdu ve beraberindekiler yol boyunca katılımcıların 1 Mayıs'ını kutladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Tandoğan'da Mustafa Ceceli, Taksim'de Grup Yorum ile Kardeş Türküler konser verecek; Bursa'da ise kolbastı grubu gösteri sunacak.
KESK ve DİSK'in başı çektiği diğer emek ve meslek örgütleri ise 1 Mayıs'ı Sıhhiye Meydanı'nda kutlayacak.

ÖDP'li bir grup da Ulus'ta, Ulus Heykeli önünde, 1 Mayıs'ı kutlayacak. Birleşik Kamu-İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu üyeleri de Ankara Garı'nda toplanıp, Sıhhiye Meydanı'na yürüyecek.

Taksim'deki kutlamalar
Taksim Meydanı'nda düzenlenen kutlamaya katılacak gruplar, Şişli, Beşiktaş ve Şişhane bölgelerinde toplanmaya başladı.

DİSK önderliğindeki grup, Halasgargazi Caddesi'nden Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.
AA muhabirinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne ilişkin sorularını cevaplandıran DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, ''Hiç kimsenin iki yıllık bir pratikten sonra 'Şöyle mi olacak?', 'Provokasyon mu olacak?' demeye hakkı yok. Provokasyonların kimler tarafından yapıldığı çok iyi biliniyor'' dedi.
AA
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan: Şehitlerimiz var

Erdoğan: Şehitlerimiz var

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Yukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star