Ana Sayfa Urfa Haberleri IŞİD’İN GÖZÜ TÜRKİYE'DE

IŞİD’İN GÖZÜ TÜRKİYE'DE

Ankara’lı Ömer kod adlı şahsın Habertürk Gazetesine verdiği röportajda; Türkiye’den Suriye’ye kaçak yollarla gittiğini, 15 gün silahlı eğitim aldıktan sonra yine kaçak yollarla Türkiye’ye giriş yaptığını belirtti.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2014 Perşembe 13:41
IŞİD’İN GÖZÜ TÜRKİYE'DE

Bu şahıs Türkiye’ye giriş çıkışlarının çok da zor olmadığını ifade ederken, IŞİD’in hedefleri arasında Hatay’ı işgal etmek olduğunu da belirtti. IŞİD’in bu planına dair iddiaların ortaya atılmasını müteakiben CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya verdiği yazılı soru önergesi ile bu iddiaların doğru olup olmadığını sordu.

HATAY IŞİD TEHDİDİ ALTINDA MI?

Soru önergesinde; “IŞİD’in Hatay ilini işgal etme niyeti ve/veya böyle bir planının olup olmadığı doğrultusunda İçişleri Bakanlığının herhangi bir bilgisi bulunmakta mıdır? Bu plana dair Hatay İli Valiliği uyarılmış mıdır?” sorularına yer veren Tanal, bu konuda gerekli tüm önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

SINIR KONTROLLERİ YETERSİZ

Gerek IŞİD militanlarının gerek mültecilerin gerekse sınır bölgesinde yaşayan halkın ortak söylemi sınırlardan giriş çıkışların çok kolay olduğu yönünde, dahası sınırlardan giriş çıkışlarda sınırlardaki görevlilerin rüşvet alarak birçok geçişe göz yumduğu iddiaları hakim. Tanal; IŞİD tehlikesinin Türkiye toprakları içerisinde cereyan etmesinin an meselesi olduğunu belirterek, Efkan Ala’ya sınırların geçiş kontrollerinin gereğince ve titizlikle yapılması gerektiğini, bu önlemlerin alınıp alınmadığı sordu.

IŞİD TÜRKİYE’Yİ TEHDİT ETMEYE BAŞLADI

IŞİD’in İslam Devleti Haber adlı twitter hesabından açıkça Türkiye’yi tehdit etmiş ve Türkiye’nin Haçlı Seferine katıldığını, bu hareketinden vaz geçmediği takdirde Türkiye’de yer alan binlerce IŞİD yuvasındaki militanların uyandırılacağını belirtti. Böyle bir iddia doğru ise sadece sınırların güvenliğinin sağlanması için geç kalındığı gibi IŞİD tehdidinin bize karşı komşumuz kadar yakın olabileceği ihtimali mevcuttur. Tüm Devlet kurumlarının IŞİD’in kökünü kazımaya ülke içinden başlaması gerekmektedir.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star