Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Dünya IŞİD'in kaçırdığı şoförler: Mağduruz

IŞİD'in kaçırdığı şoförler: Mağduruz

Irak’ın Musul kentini 2014 yılında ele geçiren terör örgütü IŞİD militanlarınca kaçırılıp daha sonra serbest bırakılan 28 Türk TIR şoförü arasında yer alan Şanlıurfalı şoförler, el konulan araçlarını alamadıkları için mağdur olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2016 Perşembe 09:47
IŞİD'in kaçırdığı şoförler: Mağduruz

'ARAÇLAR IRAK’TA BORÇLARINI ÖDÜYORUZ'

Terör örgütü IŞİD’in kaçırdığı şoförler arasında yer alan 6 çocuk babası Halil Ada, 28 günlük esaretin ardından serbest kaldıklarını ve döndükleri Şanlıurfa'da yetkililerin TIR'larını alacaklarına dair söz verdiğini ileri sürerek, "Sağ olsun devletimizin girişimleri sonucu IŞİD’in elinden kurtulduk ancak şimdi işsiz güçsüz kaldık. 2.5 yıldır Irak’ta el konulan araçlarımızın sigortasını ve borçlarını yatırıyoruz. Bizim bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

10 yıldır TIR şoförlüğü yaptığını ifade eden 5 çocuk babası Halil Uçar ise yaşadıklarının ardından mesleği bıraktığını ve işsiz olduğunu anlattı.

Şoförlük yerine tarlalarda tarım işçiliği yaptığını dile getiren Osman Maruk, el konulduğu için alamadığı TIR'ına ait borçlarını ödeyemediği için icralık olduğunu belirterek şöyle dedi:"Ben 20 yıldır TIR şoförlüğü yapıyordum. Irak’ta rehin alınıp serbest bırakılmamızın ardından bu mesleği bıraktım. Şu anda el konulan aracım için icra davam bulunmaktadır. Bunlara ilave olarak her yıl maliyeden bize borç çıkıyor. Bu mağduriyetimizin giderilmesi için devlet büyükleri daha önce söz verdi ama halen bu söz tutulmadı. Benim 5 çocuğum var şoförlüğü bırakıp tarlada işçilik yapıyor ve çok zor durumda geçinmeye çalışıyoruz." Mağdur olan şoförlerden Vehbi Demir ise kendilerine verilen sözlerin yerine getirilmediğini öne sürerek şöyle konuştu:"Nerdeyse 3 yıldır araçlarımız Irak’ta bulunuyor. Sözde bunun için devlet bizlere ödeme yapacaktı. Türkiye'ye geldikten sonra araçlarımız için ise ödeme yapacaklarının sözünü verdiler. Ama halen bu sözler yerine getirilmedi. Bizler perişan olduk. Her yıl elimizde olmayan bu araçların borçlarını yatırmak zorunda kalıyoruz."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İşte internet kesintisinin nedeni...

İşte internet kesintisinin nedeni...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık