Ana Sayfa Urfa Haberleri İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARIN BÜYÜK BAŞARISI

İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARIN BÜYÜK BAŞARISI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işaret dili ile iki ayda Kur'an-ı Kerim'i öğrenen 45 işitme ve konuşma engelli çocuklara tablet ve çeşitli hediye verdi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2015 Çarşamba 08:44
İŞİTME ENGELLİ ÇOCUKLARIN BÜYÜK BAŞARISI

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Süleymaniye ve Topdağı Kadın Destek Merkezi'nde iki ay boyunca gönüllü hocalar eşliğinde işaret dili ile  Kur'an-ı Kerim öğrenen 45 çocuk büyük bir başarıya  imza attı. İlahi kelamı büyük bir azim ile öğrenen çocuklara Büyükşehir Belediyesi Şair Nabi Kültür Merkezi'nde ödül töreni düzenledi.

Törende konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Selim Polatkan, 'Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir' Hadis'i Şerifini hatırlatarak çocukların başarısının övgüye laik olduğunu söyledi. Engelli vatandaşların Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu programlar ve hizmetler ile hayata daha sıkı tutunduğunu belirten Polatkan, söz konusu eğitimin Haliliye ve Eyyübiye Müftülüğü ile ortaklaşa yürütüldüğünü aktardı.

Konuşmanın ardından Başkan Vekili Polatkan ve protokol üyeleri çocuklara tablet bilgisayar ve çeşitli hediye verdi. Hediyelerini alan çocuklar daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nin giyim mağazasına götürülerek istekleri doğrultusunda giyindirildi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık