Ana Sayfa Ekonomi İŞKUR Engel Dinlemiyor

İŞKUR Engel Dinlemiyor

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde açılmış olan çeşitli meslek edindirme kursları İşkur yetkilileri tarafından denetleniyor.

Giriş Tarihi: 3 Şubat 2013 Pazar 21:33
İŞKUR Engel Dinlemiyor

İç savaşın meydana geldiği Suriye’de yaşanan şiddetli çatışmaların etkilediği ve kimi zaman çeşitli makineli tüfeklerden ateşlenen mermilerin hedefinde olan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde İşkur bünyesinde açılmış olan kursların denetimleri sürüyor.

Çalışma ve İş Kurumu Şanlıurfa İl Müdürü Necdet Karasevda konuyla ilgili bir açıklama yaparak;

‘’Faaliyetlerimizin herhangi bir sebepten dolayı aksamaması ve işsiz olan vatandaşlarımızın açtığımız çeşitli kurslardan faydalanabilmeleri adına denetimlerimizi her türlü olumsuzluklara rağmen sürdürüyoruz. Suriye’de yaşanan iç savaşın vatandaşlarımızı psikolojik açıdan etkilediği kadar maddi açıdan da önemli ölçüde etkiliyor. Çatışmalardan seken kurşunların Ceylanpınar İlçesini hedef almasından dolayı esnaf iş yapamıyor, kepenk açamıyor ve ekonomik anlamda vatandaşlarımız mağdur duruma düşüyor.

Bakanımız, Valimiz ve Milletvekillerimizin duyarlılığı ile bölgede yaşayan halkın ekonomik açıdan bir nebze olsun rahatlaması için çalışmlarımıza var gücümüzle devam ediyoruz. Yaptığımız bu faaliyetler ve açılan bu kurslar sayesinde Ceylanpınarlı vatandaşların memnuniyeti bizleri mutlu ediyor. İşkur olarak, her türlü olumsuzluğa ve yaşanan sıkıntılara rağmen işsiz kardeşlerimizin yanındayız.’’ İfadelerinde bulundu.

İşkur tarafından açılan kurslarda eğitim gören öğrenciler ise bu zor ve sıkıntılı dönemde verdikleri desteklerden ve yaptıkları faaliyetlerden dolayı yalnız olmadıklarını hissetmelerine vesile olan İşkur ailesine yürekten teşekkür ettiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star