Ana Sayfa Urfa Haberleri İŞKUR SAYESİNDE İŞÇİLİKTEN PATRONLUĞA GEÇİŞ!

İŞKUR SAYESİNDE İŞÇİLİKTEN PATRONLUĞA GEÇİŞ!

İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda: “ Hakim Anlayışı Bitti, Hadim Anlayışı Başladı!

Giriş Tarihi: 11 Temmuz 2014 Cuma 14:29
İŞKUR SAYESİNDE İŞÇİLİKTEN PATRONLUĞA GEÇİŞ!

Şanlıurfa İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda, İşkur bünyesinde artık Hâkim anlayışının olmadığını belirterek Hadim anlayışı olduğunu söyledi.

Şanlıurfa İşkur İl Müdürlüğü tarafından girişimcilik kursuna çok sayıda vatandaş başvuru yaparak iş sahibi olma imkânı aradı. İşkur Müdürlüğünde gerçekleşen girişimcilik mülakatlarına giren vatandaşlar aldıkları eğitim sonucu sertifika sahibi olacak ve 30 Bin TL’ye kadar kredi çekme imkânı sağlayacak.

Girişimcilik Kursu hakkında bilgi veren Şanlıurfa İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda, artık vatandaşlarımız işçi değil patron olma yolunda çaba sarf ediyor bizde İşkur olarak onlara her türlü eğitim dersini veriyoruz. ”Dedi.

Karasevda: “ Şanlıurfa İşkur İl Müdürlüğü olarak halkımızın ekonomik gelirinin yükseltilmesi ve iş imkânlarının artması için yoğun çaba içerisindeyiz. İşkur tarafından 300 kişilik girişimcilik kursu açılacak 200’ü ŞUTSO ile 100 kişi ise Esnaf Sanatkârlar Odasının ortaklaşa düzenleyeceği kurslarla halkımız hem istedikleri işi öğrenecek hem de işçilikten çıkıp patronluk yapabilmeleri için belge ve ekonomik katkı sağlayacaklar. Artık Hakim anlayışı değil Hadım Anlayışı ile çalışmalarımız yapılıyor.” Diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık