Ana Sayfa Ekonomi İŞKUR'un kursları sonrası iş başı yaptılar

İŞKUR'un kursları sonrası iş başı yaptılar

Şanlıurfa'da İŞKUR tarafından kadın istihdamının desteklenmesi kapsamında açıla mesleki kurslarında eğitim gören kadınlar iş sahibi oldu.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2012 Cuma 12:45
İŞKUR'un kursları sonrası iş başı yaptılar

İŞKUR'dan yapılan açıklamaya göre, kadınların aktif olarak iş hayatına atılmasını sağlamak amacıyla Avrupa Birliği ile ortaklaşa yürütülen, İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürlüğü'nün faydalanıcısı olduğu ve kadın istihdamının desteklenmesi kapsamında oluşturulan kurslar tamamlandı.

 

Proje kapsamında 9 ayrı branşta açılan kurslarda kadınlar 12 günde 36 saat eğitim gördü.
İŞKUR Şanlıurfa İl Müdürlüğü bünyesinde görevli İş ve Meslek Danışmanları (İMD) servisi çalışma grubu çalışanları ile eğitim uzmanı Micheal Chambers tarafından verilen eğitimde işveren görüşmesi, mülakat teknikleri, CV (öz geçmiş) hazırlama, telefon görüşmesi gibi konularda kadınlara yeterlilik kazandırıldı.


Kadınların, İMD servisi çalışanları tarafından verilen eğitimin sonunda yüzde 90 başarı sağlandığı görülürken, kursları tamamlayan kadınlara katılım belgeleri verildi.

 


Eğitimi başarıyla bitiren dokuz bayandan 7'si işe yerleştirilirken diğer iki bayan ise istihdam garantili mesleki eğitim kurslarına yönlendirildi.

 


İstihdama yönelik faaliyetlere ara verilmeden devam edileceği bildirildi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kaya'dan dolar kampanyasına destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star