Ana Sayfa Urfa Haberleri İslam'da Kadın Hakları" Konferansı Düzenlendi

İslam'da Kadın Hakları" Konferansı Düzenlendi

Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansta Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Müftü vekili Mustafa Erdem, bir konuşma yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2012 Çarşamba 16:28
İslam'da Kadın Hakları
Şanlıurfa Müftülüğünce kadınlara yönelik

"İslam'da kadın hakları" konferansı düzenlendi.

Şair Nabi Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansta Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından Müftü vekili Mustafa Erdem, bir konuşma yaptı.

Her ay kadınlara yönelik düzenlemeyi planladıkları konferansın ikincisini gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdem, şunları kaydetti:

"İnşallah her ay birer konferans düzenleyeceğiz. Talep olması halinde bunların sayılarını arttırmaya çalışacağız. Kadın hakları her zaman tartışılmış bir konudur. Peygamberimiz Muhammed Mustafa (S.A.S) döneminde de yapılan en büyük icraatlardan bir tanesi kadının haklarını geri iade etmesidir. Bütün peygamberler bunu yapmışlardır. Cahiliye döneminde kadın adeta bir meta, bir değeri yoktu. Bundan dolayı Nisa süresi gelmiş, kadınlarla ilgili ayeti kerimeler nazil olmuş, Peygamber efendimiz 'Veda hutbesi'nde bunun üzerinde sıkça ve önemle durmuştur. Günümüzde de hala bu konu çok tartışılan ve ehemmiyet verilen bir mesele olduğunu görmekteyiz."

Açılış konuşmalarının ardından İl Müftülüğü Vaizesi Macide Altunkaya, katılımcılara "İslam'da kadın hakları" konusunda bilgi verdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star