Ana Sayfa Kültür/Sanat İsot Evi'ne Müşteri Akını

İsot Evi'ne Müşteri Akını

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Balıklıgöl'e gelen ziyaretçiler Urfa ev yapımı isot'a büyük ilgi gösteriyor.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2011 Çarşamba 05:55
İsot Evi'ne Müşteri Akını
GAPHA)-Şanlıurfa'nın olmazsa olmazı ve gündelik hayatta sofraların vazgeçilmezi olarak bilinen isot'a artık yabancılar da büyük ilgi göstermeye başladı.Patentli 'Şanlıurfa İsot Evi' satışlarını ikiye katladı.
İsotun üç çeşidiyle müşterilerine hizmet eden Çerkez Korkmaz'dan Şanlıurfa'ya gelen birçok ünlü alışveriş yapmadan gitmiyor. İsotun önemini anlatabilmek için işyerine gelen müşterilerine bir de küçük isot bilgilendirmesi yapan Korkmaz, onlara el yapımı isottan yapılmış biber salçası yemeden ve nar ekşisi de içirmeden göndermiyor. Kendisine TPE tarafından isot patent tescil belgesi verildikten sonra esnaf arkadaşlarının arayıp tebrik ettiğini ifade eden Korkmaz, satışlarını ise ikiye katladığını söylüyor.
Gaziantep baklavasına, Kahramanmaraş dondurmasına, Adana kebabına patent alırken, son olarak Şanlıurfa İsot Evi de işyerine patent almış. Patent almaya hak kazanan İsot Evi satışlarını ikiye katlamış. Türkiye ve Şanlıurfa'nın ‘İsot Evi' olarak ilk ve tek patent alan esnafı olarakta tarihe geçmişti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık