Ana Sayfa Kültür/Sanat İsot Ulusal Kanallarda Tescillendi.

İsot Ulusal Kanallarda Tescillendi.

Şanlıurfa'lı ünlü bestekar Abdülkadir Algın'ın bestelediği "İsot" isimli bestesi ulusal tv kanallarında ilkkez yayınlandı. İsot'un Urfa'nın özbe öz malı olduğu resmen tescillemiş oldu.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 12:23
İsot Ulusal Kanallarda Tescillendi.
Algın'ın bestesi ile İsot'un Urfa'nın özbe öz malı olduğu resmen tescillemiş oldu.


Şanlıurfa'lı ünlü bestekar Abdülkadir Algın'ın bestelediği "İsot" isimli bestesi Ulusal tv kanallarından Medya Tv'de ses sanatçısı Süleyman Ercan tarafından seslendirildi. Yoğun ilgi gören türkünün 2011 yılına damga vuracağı öngörüldü.

Aslen Şanlıurfa'lı olan bir çok tanınmış besteye imza atan Abdülkadir Algın'ın son bestesi olan "İsot" ( Urfa Biberi ) izleyenlerden tam not aldı.

Konuya ilşkin Urfa Haber'e özel bir açıklama yapan Abdülkadir Algın "Ben Urfa'yı Urfa'mı çok seviyorum. Urfa ile yatıp Urfa ile kalkıyorum. Yıllardır Urfa'nın öz değerleri bir bir başka iller tarafından gasp edilmeye tescillenmeye başladı. Fıstığımıza sahip çıkıldı, çiğköftemize sahip çıkıldı, milliparklarımıza sahip çıkıldı, hatta isotumuza bile sahip çıkan oldu. Urfa'nın Urfa'lının vaz geçilmezi, Urfa kültürünün ve mutfağının damak zevki nam -ı değerimiz İsot'umuz için bu besteyi yaptım. Bu besteyi vefakar, cefakar ve her şeyi ile bu şehre hizmet eden bütün Urfa halkına Urfa Haber aracılığı ile armağan ediyorum" dedi.

Abdülkadir Algın'ın daha önce bestelediği "Boşver be doktor", "Şaşırmışam" isimli parçaları ünlü sanatçılar tarafından okunmuş 2010 ve 2011 yılı başlarında müzik gündemine damgasını vurmuştu.


HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN


İSOT TÜRKÜSÜ
UrfaHaber ÖZEL
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Doktor Müslüm Sunay'dan duygulandıran paylaşım

Doktor Müslüm Sunay'dan duygulandıran paylaşım

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star