Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Dünya İSRAİL’İN "CAMİDE" İÇKİ FESTİVALİNE TEPKİ

İSRAİL’İN "CAMİDE" İÇKİ FESTİVALİNE TEPKİ

İsrail'in, 5 Eylül'de Beersheba Camisi'nde içki festivali düzenleyeceğini duyurması üzerine festivalin iptal edilmesi çağrısında bulunuldu.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2012 Pazar 16:23
İSRAİL’İN

1948 Filistin İslami Hareketi Başkan Yardımcısı Şeyh Kemal el-Hatib, Beersheba Camisi'nde yapılacağı duyurulan içki festivalinin iptal edilmesi çağrısında bulundu.
Kemal el-Hatib, yaptığı açıklamada, söz konusu festivalin camide yapılmasını engellemek için sadece yasal yollara başvurmayacaklarını, geniş çaplı protesto gösterileri düzenleyeceklerini belirtti.


"İçki festivalinin camide yapılması, İsrail'in ne derece çirkinleştiğini ortaya koymaktadır" diyen Hatib, İsrail'i "dini ve mukaddesatı bilinçli olarak kirletmeye çalışmakla" suçladı.
Hatib, "İsrail Yüksek Mahkemesi'nin bu caminin İslam müzesine dönüştürülebileceği yönünde verdiği karara karşı çıkmıştık. Beersheba Belediyesi bununla kalmayıp şimdi de camide içki festivali düzenlemeye çalışıyor" dedi.


Beersheba Belediyesi, bu yıl altıncısı düzenlenecek ve iki gün sürecek içki festivalinin 5 Eylül'de Beersheba Camisi'nde yapılacağını duyurmuştu.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık