Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Güncel İstasyonun Gazı Alındı "Patlamanın Sebebi Gaz Sıkışması"

İstasyonun Gazı Alındı "Patlamanın Sebebi Gaz Sıkışması"

Şanlıurfa'da, Karaköprü Beldesi'nde bulunan, 'Aydın Petrol' isimli istasyonda gaz sızıntısı sonrası meydana geldiği tahmin edilen patlamanın ardından, Lpg deposu içinde bulunan gaz tahliye edildi.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2011 Çarşamba 13:53
İstasyonun Gazı Alındı
Şanlıurfa'da, Karaköprü Beldesi'nde bulunan, 'Aydın Petrol' isimli istasyonda gaz sızıntısı sonrası meydana geldiği tahmin edilen patlamanın ardından, Lpg deposu içinde bulunan gaz tahliye edildi. Tahliye işlemi sırasında Karşıyaka Mahallesi'ndeki evler boşaltıldı. Şanlıurfa-Diyarbakır Karayolu çift yönlü trafiğe kapatıldı. Cep telefonları, yanıcı ve yakıcı maddeler istasyon bölgesine sokulmadı. 112 acil servis ekiplerinin hazır bekletildiği bölgede Şanlıurfa Belediyesi itfaiye ekipleri ile Lpg uzmanları tarafından yaklaşık 1 saatlik süren tahliye işleminin ardından 4 tonluk Lpg tankının içerisindeki gaz boşaltıldı. Boşaltım sırasında rahat bir nefes alan mahalle sakinleri polis eşliğinde evlerine dönerken, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile Karaköprü Belde Belediye Başkanı Nihat Çiftçi tahliye işlemini olay yerinde izledi.

Güvenli bir şekilde tahliye işleminin sona ermesinden sonra Vali Okutan, gazetecilere açıklamada bulundu. Vali Okutan, "Bu son işlemden sonra endişeye mahal kalmadı. Olayla ilgili olarak halen incelemeler devam etmektedir. Pencere kapı hasarları onarmaya çalışıyoruz. Gazın bölgede kalmadığı tespit edildi. Boşaltılan Lpg tankına, su doldurup gazı arındırıyorlar. 200 evin cam, çerçeve bakım onarımları ise 2 gün içersinde bitmiş olacaktır. Bu çalışma içerisinde evleri güvenlik gerekçesiyle boşattık. Bu olayla ilgili olarak halen adli boyutu sürüyor. Gaz sıkışması dolayısıyla böyle bir Hadise yaşandı. Vatandaşların gaz kokusu nedeniyle şikayeti olmuştu. Bunlar hepsi araştırılıyor" dedi.

Tahliye işleminin ardından kapanan yollar trafiğe açılıken, vatandaşlar ise evlerine geçerek bakım ve onarım çalışmalarına kaldıkları yerden devam ettiler. (haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Baro Başkanı Tüysüz’ün ilk mesajı bakın ne oldu?

Baro Başkanı Tüysüz’ün ilk mesajı bakın ne oldu?

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık